آماده باش بالگرد امدادی و  110 مرکز درمانی در البرز

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر البرز از آماده باش بیش از 110 مرکز درمانی استان در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، ابوالفضل عبیدی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به تردد نزدیک به 20 میلیون وسیله نقلیه از استان البرز در ایام تعطیلات نوروز و اتخاذ پیش بینی های لازم جهت ارائه خدمات اورژانسی، بیش از 110 مرکز بهداشتی و درمانی در این استان از فردا به حالت آماده باش در خواهند آمد.

وی در تشریح چگونگی ارائه خدمات مراکز درمانی استان افزود: با تلاش جمعیت هلال احمر و علوم پزشکی البرز، 17 بیمارستان و 99 درمانگاه و 375 داروخانه شبانه روزی در ایام تعطیلات سال نو به مسافران نوروزی خدمات بهداشتی و اورژانسی ارائه می دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز ادامه داد: بیش از 300 نیرو آموزش دیده خبره در 20 پایگاه ثابت و موقت در محورهای مواصلاتی مستقر شدند تا در صورت حادثه به اقدامات امدادی بپردازند.

عبیدی به امداد رسانی هوایی استان البرز اشاره کرد و افزود: یک فروند بالگرد در یکی از آشیانه های استان مستقر است تا در صورت وقوع حوادث جاده ای به سرعت به محل اعزام شوند.

وی خاطرنشان کرد: 48 آمبولانس به همراه امدادگران خبره نیز در آماده باش کامل هستند که این امر بیانگر آمادگی این استان در ارائه خدمات اورژانسی است.

دبیرستاد اجرایی خدمات سفر البرز افزود: بر خلاف سالهای گذشته که در ایام تعطیلات سال نو دسترسی به پزشک متخصص دشوار بود، امسال تعداد بسیاری از پژشکان متخصص به صورت شیفت در بیمارستان های استان حضور دارند.

عبیدی در پایان گفت: تمهیدات بهداشتی و درمانی در البرز تاحدی مورد توجه قرار گرفته که حتی واحدهای واکسیناسیون و پادزهر گزیدگی مار و عقرب نیز در این ایام تعطیلات، پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122722