ارتقاء کمیت و کیفیت خدمت‌رسانی به مسافران فارس

رویکرد برنامه های امسال در ستاد هماهنگی خدمات سفر استان فارس توجه به کمیت و کیفیت خدمات دهی به مسافران، گردشگران و زائران استان است  که در این زمینه اقدامات مناسبی انجام شده است.
  

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس مصیب امیری در نشست خبری ویژه نوروز 94 با بیان اینکه آرامگاه حافظ به صورت 24 ساعته میزبان مسافران و علاقه مندان است افزود: در ایام نوروز ساعت کار تمام اماکن تاریخی وفرهنگی استان فارس افزایش پیدا کرده که این افزایش ساعت بازدید از نخستین روز نوروز اعمال می شود. 

امیری اظهارداشت: بازدید از مجموعه تخت جمشید نیز تا ساعت 18:30 امکان پذیر است زیرا برنامه ویژه نور و صدا در ایام نوروز از ساعت 20 در این مجموعه جهانی اجرا می شود.

او با بیان اینکه بهای بلیت اماکن تاریخی و فرهنگی استان افزایش نداشته است گفت: امسال برای نخستین بار برای پرداخت بلیت در ورودی این مکان ها و برای رفاه حال مسافران و گردشگران دستگاه های خودپرداز و کد نصب شده است. 


او ادامه داد: با تمهدیدات انجام شده امسال میزان نفر شب اقامت در استان فارس نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است به طوری که سال گذشته ظرفیت استان فارس در این بخش 500 هزار نفر شب اقامت بوده است. 

امیری عنوان داشت: امسال علاوه بر مراکز اقامتی در استان، هزار و 200 خانه استیجاری برای مهمانانان نوروزی استان شناسایی و ساماندهی شدند که اطلاعات این خانه ها در مبادی ورودی شهرها در اختیار مسافران قرار می گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس افزود: 45 درصد مسافران ورودی به استان فارس از مبادی شمالی استان انجام می شود که تلاش کردیم امکانات و شرایط مناسبی برای رفاه حال مسافران در ورودی های شهرستان های شمالی استان ایجاد شود.

وی گفت: همچنین امسال برای 29 شهرستان استان نقشه و بروشور اطلاعات کامل گردشگری شهرستان تهیه شده است که در مبادی ورودی هر شهرستان در اختیار مسافران قرار داده می شود.

امیری بیان کرد: علاوه بر اقدامات مناسب بهسازی و نوسازی در اماکن تاریخی و فرهنگی استان به ویژه برای سرویس های بهداشتی، نمازخانه ها و مسیرهای ورودی این اماکن، حدود 200 راهنمای گردشگری نیز به صورت رایگان در اماکن تاریخی، فرهنگی و مذهبی استان فارس به مهمانان نوروزی این استان خدمات ارائه می کنند.

وی در پایان اظهارداشت: امیدواریم با اقدامات انجام شده شاهد رضایت بیشتر مردم از سفر به استان فارس باشیم. 


انتهای پیام/

کد خبر 1393122747