برگزاری جشنواره و آیین های بومی محلی گیلان در نوروز94

برای افزایش ماندگاری مسافر در گیلان، جشنواره ها و آیین های بومی محلی متنوع در نقاط مختلف استان پیش بینی شده است.
به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان،رضا علیزاده با حضور در برنامه گفتگوی خبری، به بیان آخرین اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان در ایام نوروز پرداخت.
وی با اشاره به اینکه فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان فعالیت خود را از27اسفند آغاز نموده است، اظهار داشت:دستگاه های دیگر استان نیز عضو این ستاد هستند و در تلاشند تا با همکاری یکدیگر نوروزی خاطره انگیز را برای مسافران رقم زنند.
علیزاده برگزاری جشنواره های نوروزی در شهرستان های مختلف را از اقدامات این اداره کل جهت جذب گردشگر به استان دانست و تصریح کرد: برای افزایش ماندگاری مسافر در استان، جشنواره ها و آیین های بومی محلی متنوع در نقاط مختلف گیلان پیش بینی شده است. 
این مسئول از آمادگی هتل ها و واحدهای اقامتی استان گیلان در ایام نوروز خبر داد و گفت: روزانه 673هزار اقامتگاه ثابت و موقت پذیرای گردشگران نوروزی خواهند بود که این رقم نسبت به مشابه سال قبل10درصد افزایش را نشان می دهد.
وی تصریح کرد: با بررسی تمهیدات انجام شده برای نوروز94 و آمادگی ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان پیش بینی می شود 7تا10درصد ورود گردشگر به استان افزایش یابد.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان از میهمانان نوروزی خواست تا در راستا تامین امنیت و سهولت خدمات رسانی به آنان ،برای اقامت به اماکن اقامتی که مجوز خود را از سوی این اداره کل اخذ نموده اند مراجعه کنند.
علیزاده خاطرنشان کرد: بازارچه های صنایع دستی و سوغات محلی در شهرستان های مختلف استان برپا خواهد شد تا ضمن بازدید گردشگران، موجب اشتغال و درآمدزایی برای ساکنین بومی شود.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393122754