امیر نیک رویان
\"نوروزبانان بی نوروز\" واژه ای بود که مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی در آخرین نشست مطبوعاتیش در سال93 از آن برای  خادمان مردم در نوروز 94 استفاده کرد.
اگرچه نوروز برای بسیاری از مردم کشورمان زمانی برای نفس تازه کردن است و زمانی برای دید و بازدید و استراحت و حتی سفر است اما برای کارکنان سازمان میراث فرهنگی و 18دستگاه مرتبط با خدمات سفر، نوروز اوج کار و کوشش است تا با ارایه خدمات، بسترهای لازم را برای سفرهای ایمن و راحت تا جایی که زیرساخت ها اجازه میدهد آماده سازند بنابراین از ماه ها قبل جلسات هماهنگی برای ارائه خدمات برگزار میشود و تفکیک وظایف صورت میگیرد تا هدفی مشترک و مقدس بدون تداخل های موازی و بی نتیجه به بهترین صورت ممکن انجام شود.
500هزار نفر از 18دستگاه مرتبط با محوریت گردشگری در نوروز به صورت شبانه روز و نفس گیر فعالیت میکنند تا مردم عزیزمان در سفرهای خود با کمترین مشکل مواجه باشند.
رییس سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی سفر و معاونان مرتبط به همراه مدیران و کارکنان دستگاه متبوعش در تلاشند تا با همکاری نیروهای راهور، راهداری ، نیروی انتظامی و هلال احمر واورژانس و ...در پرترافیک ترین ایام سال در کنار مردم باشند و خدمات رسانی کنند.
رییس سازمان خود را به اکثر استانها میرساند تا از نزدیک فعالیت همکارانش را رصد کند و حتی شکایات را در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگو باشد.
نوروز امسال با نظارت ویژه بازرسان سازمان سپری می شود تا چه بسا با کمترین نارضایتی فعالیت ها و خدمات رسانی به انجام برسد.
اگرچه به نظر میرسد باید به جایی برسیم که فرهنگ توزیع سفر در همه روزهای سال برای مردم جا بیفتد اما این به معنای کناره گیری کردن دست اندرکاران گردشگری و خدمات مرتبط در ایام پرترافیک سفر از جمله ایام نوروز نیست و تمام تلاش این 500هزار خادم مردم معطوف به خدمات رسانی به هموطنان عزیزمان است و از این روست که مسعود سلطانی فر معتقد است این خادمان\" نوروزبانان بی نوروزند \"که خدمات رسانی را به واسطه ماهیت شغلیشان بر کنار خانواده بودن ترجیح دادند تا مسافران نوروزی کشورمان سرگردان نمانند.
در این بین همه خادمان در هر پست و جایگاهی که هستند خود را موظف به خدمت مردم میدانند و تلاش میکنند تا مسافران بهترین خاطرات زندگیشان را در همین ایام رقم بزنند.
اطلاعیه های ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در این ایام چراغ راه مسافران خواهد بود تا تلفات جانی ناشی از تصادفات به سمت صفر میل کند و سرگردانی ناشی از عدم هماهنگی های احتمالی کاهش یابد.
همه این کوشش ها در جهت رفاه حال مسافران صورت می گیرد اما این نکته نباید فراموش شود که به هر حال مراکز اقامتی سراسر کشور به خصوص در مقاصد پرترافیک  جوابگوی این حجم از تردد و مسافر نیست و کاستی های احتمالی دقیقا به همین نکته برمیگردد.
توصیه اکید رییس سازمان نیز بر این است تا مسافران بتوانند به جای انتخاب 7 یا 8 استان برای سفر تمام 31 استان کشور را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند چرا که جاذبه های گردشگری کشور ما فقط در این چند استان خلاصه نمی شود و ایران سراسر و یکپارچه دیدنی و جذاب است.
به هر حال نوزوزبانان بی نوروزدر تلاشند تا در این ایام مسافران نوروزی با کمترین مشکلات مواجه شوند و سفرهای به یاد ماندنی را تجربه کنند. 
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393122919