کاخ مروارید البرز نوروز امسال باز است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: کاخ مروارید پس از 10 سال تعطیلی، در نوروز امسال آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، ابوالفضل عبیدی با بیان این مطلب اظهار داشت: در طول تعطیلات سال نو، کاخ مروارید که بیانگر معماری مدرن و باشکوه عصر معاصر است به طور پیوسته از ساعت 9 صبح الی 19 عصر آماده میزبانی از علاقمندان و گردشگران این استان می باشد.

وی تصریح کرد: حفاظت و مرمت اضطراری، پاکسازیهای محیطی، ساماندهی فضاهای سبز و آماده سازی کاخ برای بازدیدهای گروهی، تنها بخشی از اقدامات اثر بخش اداره کل میراث فرهنگی استان بوده است.

عبیدی ادامه داد: به منظور آشنایی مسافران نوروزی با کاخ سلطنتی مروارید، برنامه های متنوع و مفرحی در این مجموعه فرهنگی - تاریخی تدارک دیده شده که از آن جمله می توان به نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و همچنین جشنواره بزرگ اقوام اشاره کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز خاطر نشان کرد: کاخ سلطنتی مروارید در زمینی به گستردگی ۱۱۱ هکتار و با ۲۵۰۰ متر زیربنا در سال‌های ۴۷ - ۱۳۴۵ در مهرشهر کرج ساخته شد؛ سازه‌ اصلی و طرح کاخ به شکل یک سفره‌ماهی است که صدفی را دربرگرفته است.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122921