مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران از برگزاری تورهای رایگان ری گردی در ایام نوروز خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی تهران؛خسروآبادی با بیان آنکه توسعه گردشگری بین شهرستان های استان تهران یکی از اهداف این اداره کل در ایام نوروز است گفت: جمعیت چند میلیونی تهران فرصتی مناسب برای شهرستان های مجاور در جذب گردشگران پایتخت در ایام نوروز باشد.

این مقام مسئول با اظهار آنکه: روزانه 4 دستگاه اتوبوس از پنجم تا یازدهم فروردین ماه  برای معرفی جاذبه های فرهنگی تاریخی ری در نظر گرفته شده است تصریح کرد : بازدید از  برج طغرل – ابن بابویه- چشمه علی-  باروی ری - برج نقاره خانه- گنبد امیر اینانج - آتشکده ری از برنامه های این گشت نیمروزه می باشد.

وی با اظهار آنکه  خط یک مترو ، حمل و نقل بین پایتخت و شهرستان ری را برای گردشگران نوروزی  راحت تر نموده است. تاکید کرد به همین منظور مبدا حرکت اتوبوس های ری گردی با هدف توسعه استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی و تحقق شعار آسمان آبی برای گردشگران از مقابل مترو شهرری در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه افزود : همانگونه  که شهرداری تهران با ایجاد ستاد گردشگری توانسته است تهرانگردی را با یک برنامه ریزی هدفمند در پایتخت نهادینه نماید. تاکید کرد : سایر شهرداری های شهرستان های استان تهران نیز می توانند با الگو گیری از این امر در توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال شهرستان خود گام های موثری بردارند.

 

گفتنی است تورهای رایگان ری گردی با مشارکت شهرداری منطقه 20 و اداره  میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان ری برگزار می گردد و علاقه مندان به آثار تاریخی – فرهنگی ری  می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر  و ثبت نام در این تور  با شماره 33747090 – 33755050  تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122946