جشنواره نوروزی سعدآباد از اول نوروز تا به امروز میزبان هزاران نفر از علاقمندان و گردشگران نوروزی بوده است.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، یوسف منصورزاده در این خصوص گفت: مجموعه سعدآباد از یکم  تا دوازدهم  نوروز 94، میزبان جشنواره نوروزی می باشد و تا به امروز که پنجم نوروز است با استقبال خوب بازدیدکنندگان نوروزی روبرو بوده است.

سرپرست مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآیاد با معرفی نمايشگاه های جشنواره مذکور در مجموعه فرهنگي، تاريخي سعد آباد،اظهار داشت: این جشنواره در قالب 40 غرفه شامل برنامه های تفريحي و سرگرم کننده، موسیقی سنتی و پاپ با حضور هنرمندان،اجرای موسیقی مقامی استانهای مختلف ،برپايي نمايشگاه صنايع دستي و  نمايشگاه سوغات استانهای مختلف کشور،برپايي سياه چادر عشاير چهارمحال و بختیاری،برگزاری مسابقات ویژه کودکان با اهداء جوايز و...در محوطه باغ موزه تاریخی سعدآباد برگزار می شود.

دکتر منصورزاده با اشاره به ایام شهادت فاطمه زهرا(س) افزود: برنامه های شاد و سرگرم کننده پس از ایام فاطمیه، از ششم نوروز هر روز از ساعت 10 تا  19 در مبادی ورودی (درب زعفرانیه و درب دربند) ،محوطه مقابل کاخ ملت و ایوان عطار اجرا خواهد شد.

وي در ادامه با توجه به آمار بازدیدکنندگان نوروزی در روزهای یکم تا چهارم  فروردین ابراز کرد:از اول نوروز تا روز چهارم نزدیک به 181 هزار نفر بازدیدکننده به باغ موزه سعدآباد آمدند و از جاذبه های فرهنگی تاریخی کاخ موزه ها و جشنواره نوروزی بازدید کردند.

گفتنی است؛ نمايشگاه وجشنواره نوروزی  از 1لغايت 12 فروردين در مجموعه فرهنگي،تاريخي سعدآّباد با برنامه هاي فرهنگی هنری ويژه، ميزبان گردشگران است.

انتهای پیام/

کد خبر 1394010565