یزد مقصد گردشگران داخلی و خارجی شده است

جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان یزد با حضور فرماندار یزد، و مدیرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان و جمعي از مديران ادارات و نهادهاي شهرستان در محل سالن ولایت فرمانداری تشکیل شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد ضمن خیرمقدم و قبولی طاعات و عبادات مسئولین در ماه مبارک رمضان  گفت: امروزه خواسته یا ناخواسته یزد مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی گردیده است و تمام  مسئولین باید در رابطه با معرفی هرچه بهتر یزد تلاش کنن زیرا همه کشور سخت در تلاشند تا استان خود را بیشتر معرفی کنند.

این مقام مسئول در خصوص ثبت بافت تاریخی یزد افزود: این بافت آثار و میراث گذشتگان است و باید به دست آیندگان برسد و برای شخص خاصی نیست و با ثبت بافت منفعت یا ضرری متوجه کسی نخواهد شد و از همه دستگاه‌های اجرایی، مدیران و مسئولان مرتبط خواست برای تحقق نیازهای بافت تاریخی برای رسیدن به ثبت جهانی تلاش کنند.

 
وی در ادامه بیان کرد: کارکنان ثبت جهانی بعد از ماه مبارک رمضان به ایران می آیند و در فرصت یک ماهه موانع پیمان مدیریتی بافت را رفع خواهند کرد تا در این مدت بتوانیم پرونده تکمیل شده را به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال کنیم.

شرافت خاطر نشان کرد: سال 95 را سال خوش آمد به یزد نام گذاری کرده‌ایم، لذا تلاش ما بر این است پروژه‌های نیمه تمام در حوزه گردشگری در تمام استان به پایان رسد و طرح خوش آمد به یزد در صورت ثبت جهانی این شهر، منجر می‌شود که در سال 95 پذیرایی شایسته تری را از توریست‌های داخلی و خارجی داشته باشیم.

 لازم بذکر است در این جلسه معاونت گردشگری اداره کل در خصوص محور گردشگری توضیحات لازم را ایراد کرد.


انتهای پیام/

کد خبر 139404135