آموزش نیروهای خدمات گردشگری در قم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: ماندگاری گردشگران با ارائه خدمات مطلوب نیازمند توجه به آموزش نیروهای خدمات گردشگری در قم است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم؛ عیسی رضایی مدیر کل میراث فرهنگی این اداره کل، در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر مرکز علمی و کاربردی صنایع دستی قم با اشاره به اینکه کادر مجرب در رشد گردشگری کشورهای خارجی تاثیرگذار است گفت: در بسیاری از کشورهای خارجی افرادی که خدمات رفاهی، اقامتی و پذیرایی به مسافران ارائه می کنند افراد آموزش دیده هستند که این امر در استان قم نیز باید مورد اهتمام قرار گیرد.
وی افزود: جذب گردشگران با ارائه خدمات مطلوب و نحوه برخورد مناسب، نه تنها رضایت افراد را جلب می کند بلکه ماندگاری مسافران را افزایش می دهد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم ادامه داد: تربیت نیروهای متخصص در کنار آموزش های علمی و تئوری نیازمند بازدید علمی از مراکز اقامتی وگردشگری است.
رضایی با بیان اینکه سطح اشغال هتل ها در استان قم 80 درصد است گفت: استان قم ام القرآی جهان اسلام است که در مناسبت های مختلف و روزهای تعطیل شاهد حضور گسترده زائران داخلی و خارجی هستیم.
وی افزود: باید از ظرفیت حضور زائران در این استان بهره برد و به تربیت نیروهای خدماتی و گردشگری پرداخت که این امر اشتغال و اقتصاد استان را توسعه می بخشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با اشاره به اینکه توسعه تاسیسات گردشگری در قم نیازمند حمایت جدی مسئولان است گفت: در حال حاضر بیش از هشت هزار و 500 تخت پذیرایی از گردشگران در استان وجود دارد که طبق برنامه ششم توسعه باید به 20 هزار تخت افزایش یابد.
وی افزود: 500 خانه مسکونی مجاز و غیرمجاز در استان فعال است که به زائران خدمات غیر مطلوب ارائه می کند که این موضوع نشانگر ضعف در تاسیسات گردشگری قم است.
رضایی با بیان اینکه نیمی از گردشگران ورودی به كشور زیارتی و فرهنگی هستند گفت: بیش از پنج ميليون گردشگر خارجی وارد کشور می شوند که نیمی از این افراد به شهر مقدس قم مشرف می شوند.
وی افزود: دولت تدبیر و امید جذب گردشگران فرهنگی را مورد اهتمام قرار داده است تا در کنار ارائه خدمات شایسته به گردشگران، اشتغالزایی و درآمد حاصل از گردشگری را ارتقا بخشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1394091824