سومین جشنواره برفی دنا در پیست کاکان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری سومین جشنوراه برفی دنا در ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه در پیست کاکان یاسوج خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد محمود باقری صبح شنبه 19 دی ماه در جلسه کارگروه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افت شدید گردشگری در فصل زمستان، افزود: برگزاری برنامه هایی مانند جشنواره برفی می تواند در رشد گردشگری در این فصل مؤثر باشد.


وی با بیان اینکه پیست اسکی کاکان یکی از پیست های بی نظیر در جنوب کشور است، اظهار داشت: در چند سال گذشته جشنواره برفی دنا با توجه به امکانات موجود در این پیست برگزار می‌شد.

باقری یادآور شد: در سال جاری این جشنواره در تاریخی ۱۵ و ۱۶ بهمن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه متولی پیست کاکان اداره ورزش و جوانان و هیأت کوهنوردی این استان است، تصریح کرد: حدود یک ماه پیش جلسه ای در خصوص آماده سازی این پیست با اداره ورزش و جوانان برگزار شد و مقرر شد این اداره نسبت به آماده سازی پیست اقدام کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از بی توجهی اداره ورزش و جوانان نسبت به آماده سازی این پیست، اضافه کرد: سال گذشته چندین مؤسسه جنوب کشور با هتل های استان برای استفاده کارکنان این مؤسسات از پیست قرارداد امضا کردند اما متأسفانه از وضعیت پیست به شدت ناراضی بودند.

باقری عنوان کرد: در خصوص بحث جشنواره برفی انتظار داریم دستگاه های مرتبط مانند ورزش و جوانان، نیروی انتظامی، هلال احمر، علوم پزشکی و ... همکاری های لازم را اتخاذ کنند.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1394101919