پایگاه میراث جهانی تخت جمشید به استقبال بهار 95 می رود

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: ۹ کمیته برای خدمات‌دهی به مسافران نوروزی تخت جمشید، از سوی این پایگاه تشکیل شده است.    

به گزارش روابط عمومي ميراث جهاني تخت جمشيد، مسعود رضایی منفرد، با اعلام این خبر افزود: فعاليت كارگروههاي تخصصي نوروزي در تخت جمشيد، با هدف برنامه ريزي منسجم، ارائه خدمات،تهيه امكانات فرهنگی و اطلاع رسانی براي مسافران، به زودي آغاز مي شود.

وی گفت: مجموعه تخت جمشيد به عنوان قطب گردشگري ايران محسوب مي شود و بايد در كنار برنامه ريزي هاي مناسب، در جهت رفع نيازهاي گردشگران و استقبال شايسته از هموطنان، تلاش كرد. 

اين مقام مسئول با اشاره به فعال بودن كارگروههاي تخصصي نوروزي از سال 81 تا كنون در پایگاه تخت جمشید، اظهار داشت، برنامه ريزي حفاظتي و مرمتي، برنامه هاي فرهنگي ، برنامه هاي تبليغاتي و محيطي، از جمله محور فعاليت هاي كارگروههاي نوروزي تخت جمشيد به شمار مي رود. 

مدير پایگاه تخت جمشيد با اشاره به حجم بالاي گردشگر در ايام نوروز در تخت جمشيد، اظهار داشت: در اولين نشست اين ستاد، مقرر گرديد مسائل و مشكلاتي كه در ايام نوروز سالهاي گذشته تجربه شده، مطرح تا با تشكيل كارگروههاي تختصصي در جهت رفع آنها اقدام شود.

وی ادامه داد: كارگروههاي تخصصي نوروزي از اواخر بهمن ماه و با برگزاري اولين جلسه هم انديشي ، فعاليت هاي زير ساختي خود را آغاز مي کند.

اين مقام مسئول اشاره كرد كارگروههاي تخصصي شامل حفاظت و مرمت، باستان شناسي، آمار و اطلاع رسانی، روابط عمومی، سامان دهي و پشتيباني، رادیو محیطی پارسه ، گمشدگان، هميار ميراث فرهنگي و بخش بروشور و نشریات، است كه وظايف هر كدام از كارگروهها ابلاغ گردیده که اميدواريم با همكاري و تعامل همه جانبه، شاهد جلب رضايت بيش از پيش گردشگران و مسافران نوروزي در تخت جمشيد باشيم.

 وي با اشاره به فعاليت چهارده ساله اين كارگروههاي تخصصي در تخت جمشيد، خاطر نشان كرد سعي ما بر اين است كه از هم اكنون با هماهنگي هايي كه با امور پایگاههای کشور و اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس انجام خواهد گرديد، ضمن سامان دهي هر چه بهتر كارگروههاي تخصصي نوروزي، خود را براي ميزباني مسافران نوروزي 95 آماده كنيم. 
 
        

\n
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1394112524