بخش خصوصی در صنعت گردشگری فعال شده است

 عضو شورای سیاستگذاری کنفرانس بین المللی برند گردشگری گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، صدای بخش خصوصی در صنعت گردشگری بیش از گذشته شنیده می شود.

سعید بابایی عضو شورای سیاستگذاری و دبیر شورایعالی مدیران بخش خصوصی کنفرانس بین المللی برند گردشگری با بیان مطلب فوق اظهار داشت: باتوجه به سیاست های حمایتی و تشویقی در دولت تدبیر و امید، شاهد حضور فعالین بخش خصوصی در صنعت گردشگری هستیم که همین امر موجب شده تا سرمایه گذاران داخلی و خارجی بیش از پیش برای فعالیت در این حوزه انگیزه داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای عبور از فضای کنونی اقتصاد، ایجاد اشتغال و تولید ثروت در جامعه، به نظر می رسد اتخاذ یک الگوی مناسب به همراه استراتژی مدون در گردشگری بهترین راهکار عملی باشد که البته میل و رغبت بخش خصوصی برای ورود به چرخه صنعت توریسم کشور گواه آن است که مسیر درستی در پیش گرفته شده است.
بابایی ادامه داد: برخلاف برخی از کشورها که به صورت تک بعدی در صنعت توریست فعالیت می کنند، ایران باتوجه به دارا بودن ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری تاریخی، طبیعی، فرهنگی، هنری، مذهبی، صنعتی، سلامت، معماری و... دارای شهرت منطقه ای و حتی جهانی است که ورود بخش خصوصی به هر یک از این حوزه ها می تواند توانمندی های بی بدیل کشورمان را بیش از پیش به دنیا معرفی کند.

وی با بیان اینکه گردشگری اهرم محرک اقتصاد است، افزود: طی سه سال اخیر تحقیق و شناسایی نقاط بکر و دارای ظرفیت بالا برای ارتقاء گردشگری صورت گرفته و حالا زمان آن فرا رسیده تا در این حوزه فعالیت‌های تبلیغاتی و بازاریابی وسیعی انجام شود چرا که معتقدم بسیاری از صاحبان مشاغل و ثروت هنوز از جزئیات این صنعت پرسود در ایران آگاه نیستند.

عضو شورای سیاستگذاری کنفرانس بین المللی برند گردشگری خاطر نشان کرد: دنیا برای بد معرفی کردن ایران هزینه کرده است اما سوال مهم اینجاست که ما برای معرفی واقعی خودمان چه اعتباری اختصاص داده ایم، البته دولت در بخشی که مربوط به تغییر ادبیات جهانی نسبت به ما بود تلاش کرده، اما به نظر می رسد برای معرفی توانمندی های کشور در فضای بین الملل، بیش از پیش نیازمند بخش خصوصی هستیم چرا که این فعالان غیر انتفاعی هستند که با نوآوری و تزریق سرمایه موجب رونق بخشیدن به صنعت گردشگری می شوند.  

انتهای پیام/

کد خبر 139411253