نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با اجرای گروه موسیقی خطایی اردبیل فردا سه شنبه 27 بهمن ماه افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، معاون گردشگری استان با اشاره به افتتاح نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران ساعت 10 روز سه شنبه ۲۷ بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران در قالب 9 سالن، افزود: این نمایشگاه در فضای بالغ بر 31 هزار مترمربع با شعار \"میهمان ما باشید\" و تم \"خانه ایرانی\" پذیرای مخاطبان مختلفی از جمله مقامات و مسئولان سازمان جهانی جهانگردی و گروه های گردشگری بین المللی خواهد بود.

قادر تقی زاده از اجرای برنامه گروه موسیقی خطایی با اجرای استاد ودود مؤذن زاده به همراه ده نوازنده و چهار هم خوان در مراسم افتتاحیه و بعد از ظهر روز افتتاحیه نمایشگاه بین المللی در حضور مسئولان بین المللی و مقامات کشوری و استانی خبر داد و گفت: همچنین نمایشی فولکلوریک گروه هنری شالاکو در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اجرا خواهد شد.

وی اجرای مراسم آئینی و سنتی تکم گردانی، پخش فیلم جاذبه های گردشگری در محل غرفه، توزیع لوح فشرده و اقلام تبلیغاتی از قبیل بروشور، نقشه، پوستر و کارت پستال به منظور معرفی شایسته جاذبه های گردشگری استان را از دیگر اقدامات این اداره کل در نمایشگاه مذکور عنوان کرد و گفت: اجرای کارگاه زنده تولید صنایع دستی چوبی و نمایش و معرفی صنایع دستی نفیس استان با همکاری بخش خصوصی از دیگر بخش های تدارک دیده شده در این نمایشگاه است.

این مقام مسئول با اشاره به حضور غرفه داران این استان با لباس و پوشش سنتی دوره صفوی به منظور معرفی و نمایش و نوع پوشش و حجاب زنان و مردان در دوران صفویه، تصریح کرد: در دوران صفویه به واسطه رسمیت یافتن تشیع دوازده امامی، پوشش زن ایرانی در چارچوب اعتقادات مذهبی ویژگی های خاصی پیدا کرده که از این جهت زنان دوره صفوی دارای حجاب و پوشش خاصی بوده اند.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه با جوامع و انجمن های صنفی تأسیسات گردشگری به منظور معرفی مراکز اقامتی، دفاترخدمات مسافرتی و مجتمع های آب درمانی هماهنگی های لازم انجام شده است، یادآور شد: همچنین مجتمع های آب درمانی به ویژه مجتمع هتل آپارتمان و آب درمانی قهوه سوئی در غرفه گردشگری سلامت این نمایشگاه در غرفه 64 متری و در سالن گردشگری سلامت حضور خواهند داشت.

تقی زاده با اشاره به اینکه سالن 38 با عنوان \"سالن ایران\" مجموعه ای از جاذبه های گردشگری استان های کشور را به تصویر خواهد کشید و استیج ویژه ای برای برگزاری مراسم آیینی سنتی و اجرای گروه های موسیقی استان ها در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: در این نمایشگاه سالن 40 به بخش بین المللی و سالن 41B به بخش گردشگری سلامت اختصاص خواهد یافت.

به گفته این مقام مسئول؛ سه همایش با عنوان همایش فرهنگ و غذا و جایگاه آن در جذب گردشگر (گردشگری سلامت)، همایش گردشگری حلال و همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری برای ارتقاء فعالیت ها و ارتباط با سایر کشورها به ترتیب در روزهای 28، 29 و 30 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری استان یادآور شد: فعالان گردشگری، بخش خصوصی و دولتی کشورهای خارجی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و 16 کشور اسپانیا، تایلند، آذربایجان، روسیه، مالزی، عمان، عراق، چین، سوریه، سری لانکا، کره جنوبی، بنگلادش، ایتالیا، یونان و ویتنام در فضای بالغ بر 900 مترمربع در این نمایشگاه حضور می یابند.

گفتنی است: علاقه مندان برای بازدید همه روزه می توانند از ساعت 10 صبح تا 18 بعدازظهر به محل نمایشگاه های دایمی بین المللی تهران مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 1394112630