معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه گفت: هنرمندان استان کرمانشاه با برپايي سياه چادرهای عشایری در ورودی شهرها از میهمانان نوروزی پذیرایی می کنند.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پروانه حیدری با بیان مطلب فوق اظهارکرد: با برپایی سیاه چادرهای عشایری در ورودی شهرها در ایام تعطیلات نوروز 95، آیین های محلی و نحوه زندگی عشايري به نمايش گذاشته شده است.

 

وی ادامه داد: پخت غذاهای محلی، شیرینی های محلی، نان سنتی و محلی و ساخت صنایع دستی سنتی و عشایری از جمله مواردی است که در این سیاه چادرها به منظور معرفی به گردشگران و میهمانان نوروزی صورت می گیرد.

 

حیدری خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد، در ایام نوروز نمایشگاه‌های مختلف صنایع دستی و سوغات در شهر کرمانشاه و سایر شهرستانهای استان برگزار شده که بسیار مورد استقبال گردشگران و مسافرین نوروزی نیز قرار گرفته است.

 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه يادآور شد: گردشگران و مسافرین نوروزی می‌توانند با حضور در سیاه چادرهای عشایری منطقه کرمانشاه علاوه بر پذیرایی شدن با شیرینی ها و غذاهای محلی با نحوه زندگی آنها نیز آشنا شوند.

انتهای پیام/

کد خبر 1395010317