رشد 15 درصدی آمار بازدیدکنندگان داخلی و خارجی از کاخ موزه های تهران

آمار بازدیدکنندگان از کاخ موزه های تهران در روزهای نخست تعطیلات نوروز 95 نسبت به مدت مشابه پارسال 10 تا 15 درصد افزایش یافته است .
به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، استقبال گردشگران داخلی و خارجی نوروزی از سه کاخ موزه گلستان، نیاوران و سعد آباد نسبت به سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: 9 کاخ مجموعه گلستان در ایام نوروز فعال است و گردشگران می توانند از تمامی بخش های کاخ بازدید کنند.
مسعود نصرتی افزود: به طور میانگین 4 تا 6 هزار نفر در روز های نخست تعطیلات از کاخ گلستان بازدید کردند و آمار در روز چهارم فروردین به پنچاه هزار نفر رسید.
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته آمار بازدید کنندگان خارجی نیز افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد نیز گفت: در روزهای نخست تعطیلات نوروز شاهد افزایش 15 درصدی بازدید کنندگان از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعد آّباد تهران بودیم.

سید بیوک موسوی اظهارداشت: به رسم کهن نوروزی و به منظور اشاعه آیین و رسوم ایران باستان، سفره های هفت سین سنتی و رنگارنگ را موزه ها به نمایش گذاشته شده که با استقبال و تحسین گردشگران داخلی و خارجی همراه شد.

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران نیز در رابطه با بازدید گردشگران از این مجموعه تاریخی عنوان داشت: گردشگران این مجموعه علاوه بر بازدید از کاخ اختصاصی نیاوران، از موزه پارچه و لباس های سلطنتی، کاخ صاحبقرانیه،کوشک احمدشاهی، موزه جهان نما، موزه کتابخانه سلطنتی، موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران، باغ کتیبه ها و محوطه باغ نیز دیدن کنند. 

سید رحمت الله رئوف ادامه داد: در سال های گذشته روزهای 12 فروردین و روزهای خاص شاهد حضور گسترده گردشگران در این مجموعه بودیم اما امسال در روزهای نخست تعطیلات، تعداد قابل توجهی از مسافران از مجموعه کاخ موزه سعدآباد دیدار داشتند.
مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران اظهار داشت: در سومین روز از تعطیلات نوروز حدود 10 هزار نفر از این مجموعه بازدید کردند. 
رئوف پیش بینی کرد: با توجه به آغاز موج دوم سفرهای نوروزی، آمار بازدید کنندگان از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد با افزایش رو به رو خواهد شد. 

انتهای پیام/

کد خبر 1395010633