مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد هماهنگ خدمات سفر استان ایلام از گردشگران و مسافران نوروزی خواست با توجه به اخطار هواشناسی و ورود سامانه بارشی قوی به استان از استقرار و برپا کردن چادر در حریم و بستر ​رودخانه ها خودداری کنند.
به گزارش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، عبدالمالک شنبه زاده افزود: سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار، رعد و برق توام با وزش شدید باد، سیلابی شدن مسیل ها، آبگرفتگی معابر و کاهش دما در مناطق مختلف استان بخصوص در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری هشدار داده است.
​وی تاکید کرد: ​به گردشگران و مسافران نوروزی در خصوص خودداری از سکونت و استقرار در حریم و بستر رودخانه ها و مکان های حادثه خیز اطلاع رسانی و اخطار لازم
داده خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ​خاطرنشان کرد: ​تمامی دستگاه های اجرایی ​عضو ستاد هماهنگ خدمات سفر ​استان ​نیز ​باید تجهیزات، تدارکات و قابلیت های خود را برای مقابله با هر گونه حادثه احتمالی ساماندهی کنند.
​شنبه زاده افزود: با توجه به حضور مردم در دامنه طبیعت و ورود مهمانان و گردشگران نوروزی به استان تمامی دستگاه های خدمات رسان باید برای مقابله با حوادث احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از اواخر وقت شنبه به تدریج سامانه بارشی قوی سراسر استان ایلام را در برمی گیرد.
فعالیت این سامانه به صورت منقطع تا سه شنبه 

انتهای پیام/

کد خبر 139501074