توجه به رویدادهای ویژه شهرستان ها در راستای جذب گردشگر با محوریت تبریز 2018

در نشست رؤسا و مسئولین میراث فرهنگی شهرستان ها با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بر لزوم توجه به اتفاقات و رویدادهای ویژه در حوزه گردشگری شهرستان ها از جمله آئین های محلی به منظور جذب گردشگر در راستای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست گفت: جاذبه های گردشگری شهرستان ها از محورهای مهم و ضروری در جذب گردشگر با محوریت تبریز 2018 محسوب می شود و در این راستا باید تمام پتانسیل های تاریخی، فرهنگی، هنری و طبیعی استان مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: توسعه اقتصادی استان با تأکید بر تبریز 2018 در سطح ملی و منطقه ای، منوط به نحوه جذب گردشگران از یک سو و هنر استقبال و میزبانی از آنها از سوی دیگر دارد.
حق پرست با تأکید بر نقش کلیدی شهرستان ها در ارتقای جایگاه گردشگری استان، از شهرستان های مراغه، جلفا و اسکو به عنوان مقاصد محورهای مهم گردشگر پذیر نام برد و افزود: استقبال کم نظیر گردشگران در ایام نوروز از این شهرستان ها، حاکی از توان بالای گردشگری آن ها دارد.
حق پرست هم چنین بر جلب مشارکت های مردمی در حوزه مرمت و سرمایه گذاری تأکید و انجام اینگونه اقدامات را زمینه ساز پویایی و پایایی صنعت گردشگری استان عنوان کرد.
وی با اذعان به اهمیت نحوه صحیح و اصولی تعامل با سرمایه گذاران، ارتقای فرهنگ عمومی در حوزه گردشگری را از اولویت های عملکردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی دانست.
گفتنی است/ در این نشست رؤسا و مسئولین میراث فرهنگی شهرستان ها پیشنهادات خود را در راستای جلب مشارکت سرمایه گذاران در پروژه های مرمتی و زیر ساخت های گردشگری ارائه کردند.
انتهای پیام/

انتهای پیام/

کد خبر 139501307