10درصد صنایع دستی کهگیلویه‌وبویراحمد صادر می‌شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از تهیه سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی با هدف صادرات ۱۰ درصد از تولیدات صنایع دستی این استان در طی سال‌های ۹۵ تا ۹۹ خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی  اداره کل میراث فرهنگی  استان ، سید روح‌الله وحدتی در شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت: در راستای حمایت از هنرمندان و صنعت‌گران استان در 2 سال گذشته حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات با بهره 4 درصد به حدود 700 نفر پرداخت شد.
وی با بیان اینکه در این راستا 776 نفر از فعالان صنایع دستی این استان بیمه شدند، افزود: کهگیلویه و بویراحمد از نظر پرداخت تسهیلات در دو سال گذشته مقام نخست کشور را کسب کرد.
وحدتی بیان کرد: 52 کارگاه تولیدی صنایع دستی این استان برای دریافت تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند که برخی از این کارگاه‌ها تسهیلات موردنیاز را دریافت کردند.
وی نخستین اقدام معاونت صنایع دستی در سال جدید را تهیه سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی با هدف صادرات 10 درصد از تولیدات صنایع دستی این استان در طی سال‌های 95 تا 99 عنوان و تصریح کرد: برای دستیابی به صادرات واقعی باید زیرساخت‌های واقعی صادرات را در استان فراهم کنیم.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با شرکت شهرک‌های صنعتی استان تفاهم‌نامه‌ مشترکی مبنی بر ایجاد شبکه طراحان، شبکه رنگرزی و ریسندگی سنتی و آموزش به‌بافی منعقد کردیم که در این راستا شرکت‌های تولیدی را به فرمانداران برای به منظور انجام کار شناسایی معرفی کردیم.
وحدتی از راه‌اندازی 10 واحد ریسندگی و رنگرزی در روستاهای هدف با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان خبر داد و ابراز کرد: حتی اگر در حوزه ریسندگی و رنگرزی از صفر کار خود را شروع کنیم می‌توانیم در بحث صادرات موفق باشیم.

انتهای پیام/

کد خبر 1395021327