ابرماراتن كویر لوت چهره زیبای كرمان را به جهانیان معرفی كرد

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان گفت: ابرماراتن كویر لوت ایران موجب شد چهره زیبای این استان به جهانیان معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان \"محمود وفایی\" در آیین اختتامیه ابرماراتن راه ابریشم كویر لوت ایران در محل باغ فتح آباد كرمان افزود: این مسابقات نخستین تجربه ایران در برگزاری این سطح از مسابقات ورزشی است.
وی بیان كرد: شش ماه قبل به اتفاق دست اندركاران این مسابقه با استاندار كرمان دیدار كردیم وی نیز مسیری را ترسیم كرد كه نتیجه آن برگزاری بسیار خوب اولترا ماراتن بود.
وی ادامه داد: اگر حمایت، تائید و اعتماد استاندار كرمان به این مجموعه نبود امروز ما به این مناسبت اینجا جمع نمی شدیم.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان كرمان گفت: با همكاری و همفكری كه با تیم خارجی این دوره از مسابقات داشتیم، تصمیم داریم ابرماراتن راه ابریشم كویر لوت ایران، سالانه تكرار شود.
وی اظهار كرد: از فدراسیون دو و میدانی كشور تقاضا داریم از فرصت و ظرفیتی كه استان كرمان در سطحی خوب ایجاد كرده استفاده كند تا شاهد رخدادهای گردشگری و ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشیم.
وفایی با بیان اینكه مسابقه اولترا ماراتن، نمایش خوبی از تعامل بخش خصوصی و دولتی بود تصریح كرد: با توجه به رویكرد اقتصاد مقاومتی و افزایش دو برابری گردشگر خارجی در استان كرمان باید از مشاركت بخش خصوصی استفاده كنیم.
وی گفت: نكته بسیار مهم این مسابقه این بود كه ما شاهد مشاركت جامعه محلی منطقه شهداد در برگزاری اولترا ماراتن راه ابریشم ایران بودیم.
وی از امام جمعه، مسئولان و مردم شهداد به دلیل استقبال خوب از میهمانان خارجی ابرماراتن راه ابریشم كویر لوت ایران تشكر كرد.
مهدی سیاوشی رئیس كمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی كرمان نیز گفت: استان كرمان در بخش گردشگری جایگاه ویژه و جاذبه های فراوانی دارد كه بخشی از آن ناشناخته مانده است.
وي افزود: نخستین اثر برگزاری این ابرماراتن، معرفی كویر و جاذبه های آن بود كه به اقرار شركت كنندگان موجب می شود این ماراتن در سالهای بعد هم برگزار شود.
سياوشي تصریح كرد: برگزاری ابرماراتن در منطقه شهداد نشان داد كشور ایران و استان كرمان امنیت كامل دارد و زمینه مناسبی برای حضور گردشگران خارجی و علاقه مندان به ایرانگردی فراهم است.
دبیر اجرایی تور بین المللی راه ابریشم بیان كرد: اكنون كویر لوت ایران به عنوان یكی از جاذبه های گردشگری استان قرار گرفته و می طلبد برای سفر گردشگران برنامه ریزی مناسب انجام شود تا كویر همواره جاذبه گردشگری كرمان باشد.
وی با بیان اینكه امیدواریم بخشی از اعتبارات كرمان به زیرساخت های بخش كویر اختصاص یابد گفت: وجود سازمانی برای محافظت از كویر و حفظ زیبایی آن لازم است.
سیاوشی گفت: بخش خصوصی كمپ كویری را آماده و راه اندازی كرده است و علاوه بر این اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای منطقه شهداد می تواند پذیرای گردشگران خارجی باشد.
وی تصریح كرد: مسئولان استان كرمان با همكاری و همدلی برای برگزاری بدون نقص این ابرماراتن تلاش كردند و امیدواریم در سالهای بعد نیز شاهد برگزاری این مسابقه با حضور كویرنوردان دنیا باشیم.
آیین اختتامیه ابرماراتن راه ابریشم با حضور استاندار كرمان و جمعی از مسئولان این استان در باغ فتح آباد كرمان برگزار و از نفرات برتر این مسابقه تقدیر شد.
ابرماراتن راه ابریشم صبح یكشنبه در قلعه زوار اندوهجرد از توابع شهداد خاتمه یافت و در مجموع مسابقات محمد انسال از مراكش نفر اول، آلبرتو تاگیا بوا از ایتالیا نفر دوم و نیكلا چیانی از ایتالیا نفر سوم شدند.
ابرماراتن بین المللی راه ابریشم از 13 تا 19 اردیبهشت ماه در منطقه شهداد برگزار شد و 35 دونده از 10 كشور جهان مسیر 250 كیلومتری این مسایقه را دویدند.

انتهای پیام/

کد خبر 1395022020