ورود سالانه یک میلیون گردشگر به اصفهان تا پایان برنامه ششم

استاندار اصفهان در آئین افتتاح هشتمین نمایشگاه گردشگری استان اصفهان تأکید کرد: تلاش داریم با برنامه ریزی مدون و متفق تا پایان برنامه ششم توسعه سالانه یک میلیون گردشگر خارجی از اصفهان دیدار کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، رسول زرگر پور در آئین گشایش هشتمین نمایشگاه گردشگری اصفهان، همزمان با آغاز هفته میراث فرهنگی با اعلام این مطلب افزود: بدون شک امروز صنعت گردشگری یکی از صنایع رو به رشد و برتر جهان در قرن بیست و یکم به شمار می رود و این در حالی است که در دولت یازدهم مسئولین کشور به لزوم توسعه این صنعت در راستای توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور وقوف کامل دارند.

استاندار اصفهان در همین راستا تأکید کرد: با نگاهی به فعالیت های دولت تدبیر و امید در می یابیم که کشور و به ویژه استان به رشد فزاینده ای در حوزه گردشگری دست یافته به گونه ای که در سال گذشته رشد صنعت گردشگری در جهان 4 در صد و در ایران 12 درصد بوده است و این در حالی است که استان اصفهان در سال 1394 در حوزه گردشگری رشدی معادل 57 درصد را تجربه کرده است، لذا در این راستا ظرفیت اقامت استان در سال 1392 از 12500 تخت به 16500 تخت در سال 1394 افزایش یافته و امیدواریم این ظرفیت در سال 1395 به 20000 تخت افزایش یابد.

استاندار اصفهان همچنین به برنامه های استان در راستای توسعه گردشگری اشاره کرد و افزود: جهت توسعه گردشگری استان در سال 1395 بر 3 محور مشخص متمرکز شده ایم که عبارتند از:

توسه کمی و کیفی خدمات فرودگاه اصفهان به گونه ای که ظرفیت ترمینال و پارکینگ فرودگاه به بیش از 6000 متر افزایش یافته و فرودگاه می تواند در آن واحد 20 هواپیمای پهن پیکر را در خود جای دهد.

وی همچنین در این زمینه عنوان کرد: دو خط هوایی «نسیم» و «جی» جهت تسهیل ارائه خدمات پروازی ایجاد خواهد شد.

وی در زمینه دومین طرح توسعه  گردشگری  استان بیان کرد: طرح ایجاد قطار سریع السیر اصفهان به تهران با سرعت 300 کیلومتر از محور شمالی اصفهان آغاز شده است و امیدواریم در سریع ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

استاندار اصفهان در زمینه سومین طرح مدیریت استان، به حمایت تمام قد خود و همکارانش در زمینه هتل سازی اشاره کرد و افزود: با حمایت از بخش خصوصی مجوز ساخت 30 هتل شامل 3 هتل 5 ستاره، 4 هتل 4 ستاره و 11 هتل با درجات متوسط در اصفهان صادر شده است، با این وصف در این حوزه با تمام توان از تبدیل خانه های تاریخی به واحد های اقامتی و پذیرایی نیز حمایت می کنیم.

شایان ذکر است پس از پایان سخنان استاندار اصفهان ، با حضور استاندار، مدیر کل میراث فرهنگی، شهردار اصفهان، مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان اصفهان و فعالان گردشگری استان، نمایشگاه گردشگری اصفهان، همزمان با آغاز هفته میراث فرهنگی گشایش یافت.   

انتهای پیام/

کد خبر 1395022916