نشست تخصصی بحث و بررسی پیرامون چشم انداز موزه های ایران با حضور محمدرضا کارگر مدیرکل موزه-های کشور، جبرئیل نوکنده رییس موزه ملی ایران و یوسف منصورزاده سرپرست مرکز آموزش عالی در مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی؛ در ابتدای نشست منصورزاده از موزه ها به عنوان مکانی برای نشر اندیشه ها  و دانش یاد کرد و بر لزوم ارائه آخرین دستاوردهای علمی در هر موزه تاکید نمود.

 در ادامه محمد رضا کارگر مدیرکل موزه های کشور با بیان این مطلب که در سال گذشته اقدامات مثبتی در حوزه موزه ها رخ داده است گفت: امیدواریم در سال جاری هر 10 روز شاهد افتتاح یک موزه باشیم و در سال آینده هر هفته به ایجاد یک موزه و در سال های آینده هر روز به افتتاح یک موزه بپردازیم.
کارگر افزود: با توجه به تغییر نگرش مردم و آمار امیدوار کننده 20 میلیونی بازدید کننده هر خانواده ایرانی  می¬تواند یک موزه داشته باشد، وی همچنین از تصویب طرح هر خانه یک موزه خبر داد. وی گفت: هم اکنون وقت آن رسیده تا ساعات کاری موزه ها افزایش یابد و نباید به دلایل حفاظتی مردم را محدود نمود. 
سپس  نوکنده با اعلام اینکه موزه ملی بیش از 2/5 میلیون شیء فرهنگی دارد این موزه را به عنوان یک موزه با کارکرد آموزشی-پژوهشی معرفی کرد. در ادامه وی توضیحاتی راجع به راه¬اندازی موزه دوران اسلامی پس از چند سال و پروژه بهبود وضعیت موزه ایران باستان  و تلاش برای ایجاد موزه عیلام داد. 
در پایان اعضای نشست به پرسش¬های دانشجویان پاسخ دادند. 

انتهای پیام/

کد خبر 1395022954