سه نشان نخستین سمپوزیوم روابط عمومی های استان اردبیل در بخش های \"مدیر ارشد ارتباط گستر استان\"، \"مدیر روابط عمومی فعال\"و \"بخش نوآوری و خلاقیت\" از آن اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شد.


به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نخستین سمپوزیوم روابط عمومی های استان اردبیل باحضور مجید خدابخش استاندار اردبیل، هوشمند سفیدی دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی، محمد سلطانی فر استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک و مدیران و مسئولان روابط عمومی های استان، امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.


استاندار اردبیل، سه وظیفه ذاتی روابط عمومی ها را دریافت مطالبات مردم از دولت و دستگاه های دولتی، تبیین و تشریح اقدامات دستگاه های اجرایی و انعکاس آنها در بین مردم و همچنین حضور موثر در شبکه های اجتماعی جهت دریافت انتقادات و پیشنهادات عنوان کرد و گفت: افزایش سطح عمومی سواد و دانش جامعه، نیاز به انتقال شایسته و سریع اطلاعات را نیز فزونی بخشیده است.


مجید خدابخش با اشاره به حذف برخی از مشاغل با ظهور شبکه های اجتماعی، بر ضرورت حضور مسئولان دستگاه های اجرایی و مدیران روابط عمومی های این استان در شبکه های مجازی و استفاده از ظرفیت های متنوع این ابزارهای ارتباطی با توجه به منابع مالی محدود دولت و سطح بالای انتظارها تاکید کرد و افزود: درصورتی که سازمانی نتوانند خود را با فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همگام کند به تدریج از میدان رقابت و پیشرفت جا مانده و حذف می شود.


استاد پیشگام روابط عمومی الکترونیک نیز به ضرورت حضور نخبگان در بخش تولید محتوای روابط عمومی ها در فضای مجزای تأکید کرد و اظهار داشت: امروزه علاوه بر تولید محتوا نیاز به پالایش اطلاعات نیز داریم.


محمد سلطانی فر یکی از عوامل موثر در تولید محتوا را دعوت از نخبگان برای حضور فعال تر در این عرصه دانست و در ادامه به تشریح عوامل تأثیرگذار در تشویق نخبگان به این حوزه پرداخت و گفت: جامعه‌ ای که به دیدگاه کارشناسان و نخبگان ارج می نهد و از آن استفاده می کند، به موفقیت می رسد.


گفتنی است: در آئین اختتامیه نخستین سمپوزیوم روابط عمومی های استان، لوح سپاس\"مدیر ارشد ارتباط گستر استان اردبیل\" به کریم حاجی زاده مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل و لوح سپاس\"مدیر روابط عمومی فعال\" و لوح سپاس \"بخش نوآوری و خلاقیت در فعالیت های روابط عمومی\" به توحید دلاور قوام مسئول روابط عمومی این اداره کل اعطاء شد.


یادآور می شود: از بین یک هزار اثر ارسالی در زمینه ارتباطات و روابط عمومی به دبیرخانه این سمپوزیوم 26 نفر انتخاب و به عنوان برگزیده در بخش های پیشکسوتان، مسئولان دستگاه های اجرایی و مدیران روابط عمومی ارتباط گستر، کارشناسان برتر روابط عمومی، پژوهش ارتباطی، ارتباطات الکترونیکی، ارتباطات رسانه ای، اطلاع رسانی، ارتباطات خاص، نوآوری در روابط عمومی و تکریم ارباب رجوع تجلیل به عمل آمد.


برگزاری میزگرد تخصصی، تجلیل از مدیران دستگاه های اجرایی و مدیران روابط عمومی برتر و برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی تخصصی از دیگر بخش های این سمپوزیوم یک روزه است.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395030112