اولین جلسه انجمن میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان جوین همزمان با هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد طاهریان مقدم دبیر جلسه ضمن تبریک هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه به عملکرد و برنامه های میراث فرهنگی شهرستان در سال 95 پرداخت و گفت: هدف از تشکیل انجمن، جلب حمایت مادی و معنوی مردم، مشارکت همه جانبه عموم مردم در زمینه پژوهش، حفظ، احیاء و معرفی و آموزش میراث فرهنگی می باشد.
در ادامه جدی کار فرماندار شهرستان به اهمیت حراست و حفاظت از بناهای تاریخی شهرستان پرداخت و گفت بایستی از توان مردمی و بخش خصوصی جهت جذب گردشگر و حفاظت از مواریث فرهنگی استفاده نمود.
حفاظت آثار و جلوگیری از هرگونه دخل و تصرف، جمع آوری اشیاء و آثار تاریخی در منطقه یا روستا و بر پایی نمایشگاه، ، راه اندازی بازارچه صنایع دستی استفاده از توان شهرداری در بحث شهر تاریخی آق قلعه و معرفی شهرستان از طریق سایت ها، بروشور، کتابچه و ... و همکاری بخشداریها و دهیاریهای روستاها جهت ایجاد خانه های بومی گردی و کمپ های گردشگری از اهم موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395030164