مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از افتتاح و بهره برداری موزه گالری آب در آب انبار وکیل شیراز با مشارکت انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در مراسمی که شامگاه پنج شنبه در این موزه گالری برگزار شد دکتر مصیب امیری گفت : در جهان مدرن امروز نگاه به هنر و هنرمند تنها از منظر هنری نیست بلکه یک اقتصاد برآمده از هنر است که می توان با استفاده از آن اهالی هنر را بهره مند کرد .
وی افزود : اینجا مکانی را مهیا کردیم تا مردم را با هنر و هنرمند بیشتر از قبل آشنا کنیم و آشتی دهیم . 
امیری اضافه کرد : حمایت از هنرمندان از اهداف این موزه گالری است و در این راستا هنرمندان کمتر شناخته شده می توانند آثار هنری خود را برای ارایه به این موزه گالری بیاورند . 
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به آثار شاخص هنرمندان در این موزه گالری افزود : در این موزه گالری  تعداد 29 اثر از آثار هنرمندان نقاش و گرافیست در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است .
وی ادامه داد : بازدید از این موزه برای علاقمندان به هنر نقاشی و گرافیک همه روزه صبح از ساعت 9 تا 14 و عصر از ساعت 30/16 تا 21 در موزه آب انبار وکیل واقع در انتهای خیابان طالقانی ( ضلع شرقی ارگ کریم خان در مجموعه زندیه ) می باشد .
در حاشیه این مراسم مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس نیز از آمادگی این موزه گالری در برپایی برنامه های متنوع فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: در نخستین گام موزه گالری آب شیراز میزبان نمایشگاه آثار هنرمندان و استادان مطرح و برجسته ایران است که به استاد منوچهر معتبر، استاد بهرام دبیری، استاد محمد حمزه، استاد ابراهیم حقیقی و استاد حسین ماهر اختصاص دارد.
هادی ستایش با بیان اینکه در این نمایشگاه که به میزبانی انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس و موزه گالری آب برگزار می شود چندین اثر به روی دیوار این بنای تاریخی رفته است، افزود: در این نمایشگاه از منوچهر معتبر، بهرام دبیری، محمد حمزه و حسین ماهر هر یک، ۳ اثر و از استاد ابراهیم حقیقی ۵ تابلو حاوی نقاشی خط و ۱۲ اثر از مجموعه عکاشی های این استاد گرافیک و طراحی ایران به نمایش گذاشته شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش از برپایی کارگاه نقاشی با حضور استادان دانشکده های هنر شیراز در این موزه گالری نوپا خبر داد و عنوان کرد: عصر جمعه هفتم خرداد با حضور چهره های برجسته و برتر نقاشی ایران از ساعت ۹ تا ۱۶ این کارگاه تخصصی برگزار می شود و در ادامه نیز از ساعت ۱۶ نشست علمی تخصصی نقاشی و گرافیک با حضور استادان مذکور در تالار حکمت دانشگاه شیراز برپا خواهد شد.
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس به مراحل بازسازی آب انبار وکیل شیراز هم اشاره کرد و گفت: در جریان تجهیز و به سازی این بنای تاریخ و تبدیل آن به موزه گالری آب دست کم ۶۰۰ میلیون ریال هزینه صرف شد که توسط انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس و بخش خصوصی تامین گشت.
ستایش با اعلام اینکه کار تجهیز آب انبار وکیل برای تبدیل شدن به موزه گالری از بهمن سال گذشته آغاز شد، افزود: این موزه گالری ظرف کمتر از سه ماه آماده بهره برداری شده است.
وی ادامه داد: فضای موزه گالری آب شیراز قابلیت برپایی برنامه هایی نظیر نمایشگاه های هنری، کنسرت موسیقی و اجرای تئاتر دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1395030840