نماینده اراک فنداب و کمیجان درمجلس شورای اسلامی از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در مصلی بزرگ تهران بازدید کرد.

 علی اکبر کریمی نماینده اراک, فنداب و کمیجان عصر روز گذشته9 خرداد ماه دربازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی از برپایی چنین نمایشگاهی ابراز خرسندی کرد و گفت:برگزاری این دست نمایشگاه ها میتواند تاثیر بسزایی در توسعه و رونق صنایع دستی داشته باشد.

وی افزود: یکی از چالش هایی که امروزه درزمینه صنایع دستی با ان روبرو هستیم تجاری نشدن کالاهای صنایع دستی است تا وقتی که کالاهای صنایع دستی تجاری سازی نشوند روند تجارت صنایع دستی کند پیش میرود.

وی اضافه کرد: همانطور که در نمایشگاه صنایع دستی مشاهده کردیم کالاهای صنایع دستی باید روزبه روز خود را در عرصه تولیدروزامد و کاربردی سازند تا در عرصه رقابت در سبدکالای مردم جای داشته باشند.

وی تاکید کرد: با توسعه صادرات محصولات صنایع دستی هنرمندان و کسانی که در حوزه تولید صنایع دستی فعال هستند چرخه اقتصادی خوبی داشته و اموزش هنرهای بومی ونیز اشتغالزایی صنایع دستی در کشور تداوم می یابد.

کریمی همچنین تاکی کرد: نمایشگاه امسال نیز بسیار متنوع و گسترده است و هنرمندان از استانهای مختلف در رشته های مختلف از جملع معرق منبت وصنایع فلزی و نساجی شرکت دارند که بسیار ارزنده است و باید از سازمان میراث فرهنگی از این بابت تشکر کرد.

گفتنی است, نماینده مردم شهرضا, ایرانشهر نیز از نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران بازدید داشتند.
یاداور می شود, نمایشگاه ملی صنایع دستی از5تا10 خرداداز ساعت 10تا20 در مصلی بزرگ امام خمینی(ره

انتهای پیام/

کد خبر 1395031031