پنج پروژه خدماتی و مسکن مهر با حضور مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان بانه امروز دوشنبه 10خرداد افتتاح می شود.

این پنج پروژه شامل دو هتل لاله و زانا، ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پارکینگ آفتاب درخشان و واحدهای مسکن مهر است. 

 عملیات احداث هتل لاله بانه از سال 88 آغاز شده است ، این هتل پنج ستاره بوده و برای ساخت آن در مجموع 300 میلیارد ریال هزینه شد که 150میلیارد ریال توسط بخش دولتی و 150میلیارد ریال دیگر توسط بخش خصوصی تامین شده است. 
 هتل زانا نیز یک هتل سه ستاره است و  عملیات ساخت این هتل نیز سال 88آغاز شده،  این هتل متعلق به بخش خصوصی است و برای ساخت آن در مجموع هشت میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.

همچنین برای ساخت پارکینگ آفتاب درخشان از دیگر پروژه هایی که توسط معاون رییس جمهور افتتاح می شود نیز 280 میلیارد ریال هزینه شده است.

 افتتاح 112 واحد مسکن مهر از دیگر پروژه های است که با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام می شود، در این سفر همچنین سلطانی فر از چهار پروژه در دست ساخت در شهرستان بانه نیز بازدید می کند.

بازدید از بیمارستان  94 تختخوابی بانه، سد عباس آباد، هتل آربابا و پروژه تفریحی گردشگری آربابالند از دیگر برنامه های سلطانی فر در این سفر است.

 پیشرفت فیزیکی بیمارستان 94 تختخوابی بانه  63درصد و میزان پیشرفت فیزیکی سد عباس آباد 75 درصد است.

 هتل آربابا با 57درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است و پروژه تفریحی گردشگری آربابا لند نیز توسط سرمایه گذار خارجی در زمینی به مساحت 2204هکتار با هزینه ای معادل هزار و 40میلیارد ریال ساخته می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صبح امروز دوشنبه از طریق فرودگاه سنندج وارد استان کردستان شد و قرار است ظهر امروز برای افتتاح و بازدید چندین پروژه وارد شهرستان مرزی بانه شود. 
حضور در جمع سرمایه گذاران حوزه گردشگری شهرستان بانه و نشست با مسئولان استانی و شهرستانی از دیگر برنامه های سفر یک روزه رئیس سازمان میراث فرهنگی به کردستان است.
بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1395031034