یکی از صنایع دستی بدیع و منحصر به فرد ارایه شده در ششمین نمایشگاه  بین المللی صنایع دستی  نقاشی  روی سنگ مرمر می باشد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا ،نقاشی و مینیاتور روی سنگ مرمر در میان صنایع دستی داخلی و خارجی مشابه ورقیبی ندارد و در زمره  اختراعات کشور به ثبت رسیده است .
این هنر شامل  برش های 3 میلی متری از سنگ مرمر و ساخت اشکال وحجم های مختلف  تزئینی و کاربردی از آن و انجام انواع طراحی و نقاشی مینیاتور ،نگارگری،گل مرغ ،تذهیب و خط کتابت برروی این اشکال واحجام می باشد.
بابایی و شفیعی مبدعین و صاحب امتیازان این هنر نو ، آغاز کار و چگونگی شکل گیری ایده کار را مربوط به زمانی می دانند که برای تهیه برشهایی به ضخامت یک میلی متر از سنگ و در رشته زمین شناسی کار می کردند.
سنگ مرمر به دلیل داشتن طرحهای متنوع طبیعی و قابلیت عبور دادن نور زمانی که به برشهای نازک به ضخامت تا 3 میلی متر بریده می شود. در مقطع برش خود طرحهایی را پدید می آورد که در ضمن غیر تکراری بودن این طرحها در هر برش با برشهای دیگر  اشکال طبیعی و تصاویری را نمودار می سازد که عقل را متحیر وذهن را بواسطه زیبایی خود به چالش می کشاند.
صاحب اثر می گوید: اکنون بعد از گذشت چند سال و کسب تجربه و سابقه دارای یک تیم توانمند طراح،نقاش و هنرمند به استعداد 70 نفر و دارای قابلیت ساخت انواع اشکال و احجام و انواع نقاشی و طراحی روی سنگ مرمر هستیم و تا بحال در سه دوره نمایشگاه صنایع دستی داخلی و چند نمایشگاه خارجی شرکت داشنه ایم و به ارایه این اثر هنری پرداخته ایم.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395031046