احداث یکهزار و 600 طرح اقامتی در کشور توسط بخش خصوصی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گفت : عملیات اجرایی یکهزار و 600 طرح اقامتی با محوریت بخش خصوصی در سطح کشور در حال انجام است.

 

 مرتضی رحمانی موحد روز دوشنبه در حاشیه کارگروه گردشگری لرستان در جمع خبرنگاران افزود :در سال های 93 و 94 در ساخت هتل های پنج و چهار ستاره و گردشگری حمایت های قابل توجهی از سرمایه گذاران شد.
وی با بیان اینکه امسال نیز از ساخت اقامتگاههایی که بیش از 60 درصد پیشرفت دارد حمایت می شود بیان کرد: در سیاستگذاری های سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان ها با توجه به ظرفیت های موجود مورد حمایت قرار خواهند گرفت. 
به گفته وی در ایران جاذبه های تاریخی و طبیعی متنوعی وجود دارد که استان ها براساس ظرفیت ها دسته بندی و میزان تاثیر گذاری در حوزه های داخلی و خارجی باید برنامه ریزی کنند. 
رحمانی موحد تصریح کرد:لرستان در برنامه ریزی های این سازمان در جمع هفت استان مشمول بسته سفر قرار گرفت و مراحل جمع بندی در حال طی شدن است که این طرح از نیمه تیرماه به مدت شش ماه اجرا می شود. 
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گفت: در این برنامه دفاتر خدمات مسافرتی برنامه هایی در راستای حضور گردشگران داخلی و خارجی و آشنایی هرچه بیشتر با استان را اجرا می کنند .
وی افزود : همچنین در حوزه معرفی، نمایشگاهی و جشنواره ای ، تکالیفی برای استان ها در راستای آشنایی مردم و رفت و آمد بیشتر و توسعه گردشگری در دو بخش استفاده از صندوق توسعه ملی و استفاده از بودجه سازمان در کمک های فنی و اعتباری تعریف شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 1395031112