230 واحد بوم گردی در سطح کشور فعال شده است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت : از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون 230 واحد بوم گردی در سطح کشور فعال شده است .

مرتضی رحمانی موحدی در کارگروه گردشگری در استانداری لرستان افزود : تعداد واحدهای بوم گردی از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون از 24 واحد به 230 واحد رسیده است .
وی اظهار کرد : سازمان میراث فرهنگی در سیاست کلان معتقد به تعامل ومعنا شدن عناوین میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری است .
وی بیان کرد : جاذبه های تاریخی و طبیعی اگر گردشگری محور نباشند برحوزه های اقتصادی ،فرهنگی ،اجتماعی اثیر گذار نخواهند بود و اجسام و مکان های بی جانی هستند که در گذر زمان از بین می روند .
وی ادامه کرد : این دید با گردشگری مسئولانه و رفتار مناسب با ارزشهای میراث باشد .
وی بیان کرد : ظرفیت های بسیار بزرگ تاریخی، طبیعی لرستان و مردم با فرهنگ منحصر به فرد کرده است و این ترکیب ظرفیت ها سرمایه بزرگ در این استان است . 
وی بیان کرد : سرمایه ترکیبی گردشگری تاثیرات قابل توجهی بر گردشگری خواهد داشت .
رحمانی موحدی گفت : توسعه گردشگری بر توسعه جوامع محلی نیز تاثیر گذار است و این نتیجه در دنیا اثبات شده است .
وی افزود : نگاه سنتی در گردشگری منسوخ شده است و همنشینی و مفارقت دوستانه با گردشگری ایجاد شده است .
وی اظهار کرد : مقاصد گردشگری تنها نقاط شهری نیست و روستا ها ،سرزمین های کویری ،جنگلی و کوهستان جاذبه گردشگری هستند .
وی ادامه داد :بیش از 50 درصد آمار گردشگران بین المللی در دنیا یعنی از حدود یک میلیارد و 150 میلیون نفرحدود 550 میلیون نفر حوزه گردشگر حوزه طبیعت گردی هستند .
وی بیان کرد : از این تعداد درصد زیادی گردشگر رویدادها و مناسبت ها هستند .
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گفت : ایران مجموعه ای از جاذبه های طبیعی و تارخی است که بحث مدیریت و نحوه بهره مندی به طور جدی باید مد نظر قرار گیرد .
***بیش از 60 کشور دنیا در ردیف فهرست اول بازدید کشورایران هستند 
رحمانی موحدی گفت : نگاه و آرامش در صحنه بین المللی و امنیت باعث شده است ایران مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گیرد .
وی افزود : در حالی که کشورهای مدعی صنعت گردشگری و مقصد گردشگری به دلیل ناامنی گردشگران خود را از دست داده اند ایران اسلامی امن ترین کشور منطقه است .
وی اظهار کرد : آرامش و امنیت شرط اول رونق صنعت گردشگری است که در حال حاضر این امنیت در ایران بیش از هر کشور منطقه است .
****لرستان یارانه سفر دریافت می کند 
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گفت : در راستای تحریک تقاضای گردشگری به هفت استان کشور یارانه بسته سفر پرداخت می شود که لرستان نیز جز این استان ها است .
وی افزود : در این راستا گروه های به این استان ها سفر می کنند که بخشی از هزینه سفر آنها را سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری تقبل می کند .
وی بیان کرد : با این اقدامات در راستای گردشگری پایدار در این استان ها به ویزه لرستان گام برداشته می شود .
***قلعه فلک الافلاک یادمانی تاریخی و ارزشمند 
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گفت : این بنای با اهمیت در حال حاضر در لیست ثبت جهانی قرار دارد .
وی بیان کرد : افراد نگران این اثر تاریخی می توانند همچنان نگران و حساس به آن باشند اما نگرانی ها باید تخصصی باشد و مسئولان مربوطه نیز توجه لازم در حفظ و نگهداری آن داشته باشند .
رحمانی موحد افزود : مشکلات آزاد سازی حریم این قلعه در سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گزارش می شود و در راستای رفع این مشکل تلاش خواهد شد .
وی اظهار کرد :حمل و نقل زیر ساخت اصلی توسعه گردشگری است که لرستان با توجه به ظرفیت فرودگاه مجهز دارای این بستر است وارتباط شرکت های حمل و نقل و دفاتر مطرح این سازمان پیگیری خواهد شد .
رحمانی موحد گفت : واگذاری ابنیه تارخی به بخش خصوصی تاثیر قابل توجهی در امر گردشگری دارد .
وی افزود : کج سلیقگی ها و نگاه های سنتی نباید مانع توسعه صنعت گردشگری باشد چراکه نگاه ترکیبی در سایت های گردشگری و استفاده از ظرفیت های پیرامونی باعث نگهداری و استمرار در حفاظت آثار تاریخی می شود .
وی بیان کرد : برگزاری جشنواره های بین المللی و محله ای و منطقه ای یکی از برنامه های دستور کار مدیران استانی است که در امر ارزیابی سالانه آنها بسیار تاثیر گذار است .
وی اضافه کرد : ارایه زمین رایگان و تعرفه های پائین سرمایه گذاران داخلی و خارجی را ترغیب به سرمایه گذاری و فعالیت در استان می کند .

انتهای پیام/

کد خبر 1395031113