ثبت ملی آبگرم گاومیش گلی در دستور کار قرار دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از ثبت ملی آبگرم گاومیش گلی شهرستان سرعین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، جلسه ای با حضور کریم حاجی زاده مدیرکل میراث فرهنگی استان، سید صادق حسینی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرعین، مدیر کل دفتر فنی استانداری، عاطف ناصری فرماندارسرعین، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب استان و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار و مسائل و موانع پیش روی توسعه گردشگری شهرستان سرعین مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم اتخاذ شد.

در این جلسه کریم حاجی زاده با برشمردن ضوابط و مقررات ایجاد مجتمع های گردشگری در مناطق نمونه گردشگری مصوبه هیات دولت، بر حمایت کامل از سرمایه گذاران تاکید کرد.

این مقام مسئول اظهار داشت: با توجه به آثار تاریخی متعدد همچون غارهای کنزق، تپه آناهیتا و آبگرم های متعدد در شهرستان سرعین درصدد هستیم با ساماندهی و ثبت ملی آنها به ویژه ثبت ملی آبگرم گاومیش گلی و پهنلو قدم های بلندی به سوی پیشرفت گردشگری شهرستان برداریم.

در ادامه فرماندار شهرستان سرعین نیر با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه گذار بخش خصوصی در مورد ایجاد مجتمع تفریحی گردشگری و تله کابین در روستای نمونه گردشگری ویلا دره، خاطر نشان کرد: با جدیت پیگیر این موضوع هستیم زیرا می تواند گردشگری منطقه را با جهش روبرو کند.

در پایان جلسه، دستگاه های متولی، آمادگی خود را برای همکاری و مساعدت حداکثری برای ایجاد مراکز گردشگری به ویژه تله کابین ویلا دره اعلام کردند.
Attachments area
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395031123