مدیر اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیروان از احیا صنایع دستی منسوخ شده این شهرستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل ، \" جهانبخش طهماسبی\" مدیر اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیروان گفت : صنایع دستی  منسوخ شده در شهرستان سیروان در دستور کار نمایندگی اداره میراث فرهنگی این شهرستان در سال 95 قرار گرفته است .

وی افزود : با توجه به قدمت صنایع دستی در این شهرستان و منسوخ شدن بیشتر این صنایع ، این نمایندگی در نظر دارد با همکاری دهیاران روستاها به شناسایی صنعتگران پرداخته و صنایع دستی را در این شهرستان احیا نماید .

وی تصریح کرد: صنایع ‌دستی و هنرهای سنتی استان ایلام به ویژه شهرستان سیروان جزء ظرفیت‌های هنری جامعه محسوب می‌شوند که باید در مبلمان منزل و جامعه مورد توجه قرار‌ گیرند.

مدیر اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سیروان  با اشاره به اینکه برخی از صنایع‌دستی در حال منسوخ شدن و برخی نیز منسوخ شده اند بیان کرد : باید صنایع‌دستی منسوخ شده استان و همچنین صنایع دستی شهرستان سیروان را احیا نمود .

طهماسبی  درباره مهم‌ترین مشکل صنعتگران صنایع‌دستی شهرستان سیروان عنوان کرد : مهم‌ترین مشکل به خود آنان بر می‌گردد، چراکه هنوز ظرفیت‌های بازار هدف را به خوبی شناسایی نکرده‌اند و باید به خوبی این ظرفیت‌ها را شناسایی کنند تا صنایع ‌دستی استان علاوه بر مصارف تولیدی جایگاه صادرات داشته‌ باشد.

انتهای پیام/

کد خبر 1395031137