از زحمات دکتر سلطانی فر در زمینه مختلف مسئولیتی که دارند تشکر می کنم

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور در مراسم افتتاح پروژه های گردشگری در استان آذربایجان غربی و از طریق ویدئو کنفرانس از زحمات و فعالیت های دکتر مسعود سلطانی فر تشکر کرد و حوزه گردشگری را یکی از مهمترین ابزارهای ایجاد اشتغال دانست.

به گزارش میراث آریا(chtn) رئیس جمهور در سفر به استانی به آذربایجان غربی از طریق ویدئو کنفرانس در مراسم افتتاح پروژه های گردشگری این استان خطاب به دکتر سلطانی فر گفت: بخاطر همه زحماتي كه شما در زمينه هاي مختلف مسئوليتتان ؛ مخصوصاً در زمينه گردشگري كه بسيار حائز اهميت است، انجام می دهید تشکر می کنم.

رئیس جمهور ادامه داد: مسئله گردشگري يكي از وسيله هاي اشتغال برای جامعه ما است و كارآفرينان عزيزي كه در اين زمينه سرمايه گذاري مي كنند، خدمت بزرگي براي رفاه مردم و براي اشتغال جامعه انجام می دهند.

دکتر روحانی در ادامه با این پیام دستور آغاز و افتتاح پروژه های گردشگری در استان آذربایجان غربی را صادر کرد: بنام خداوند بزرگ افتتاح رسمي هتل 5 ستاره آنا ، بهره برداري از هتل سه ستاره آتا و هم چنين عمليات اجرايي كمپينگ گردشگري شاهين  را آغاز بفرمائيد ....علي بركه الله. 

در ادامه این مراسم  مسعود سلطانی فر  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران از ظرفیت‌های بالای گردشگری برخوردار است که به دلایل مختلف از جمله تحریم‌ها نتوانسته به جایگاه خود دست یابد که خوشبختانه بعد از برجام بیش از هر بخش دیگر به سمت رونق پیش می‌رود . 
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورضمن قدردانی از مردم آذربایجان غربی اظهار کرد : مردم این خطه از کشورمان با استقبال خود برگ زرین دیگری در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم زدند.  
 وی با بیان اینکه  ایران به عنوان کشورموزه‌هاست تصریح کرد: در حدود 800 هزار تا یک میلیون بنا و محوطه تاریخی در کشور وجود دارد که نشان دهنده هویت تاریخی و تمدن 11 هزار ساله است که باید به آن جاذبه‌های گردشگری را هم اضافه کرد و ما وظیفه داریم از تمامی این ظرفیت ها در جهت توسعه گردشگری و جذب گردشگر بهره ببریم.
سلطانی فر عنوان کرد : تحریم ها باعث شد که از ظرفیت های کشور کمتر استفاده شود ولی با شکستن تحریم ها ؛ ما توانستیم قدم های مثبتی برداشته و راه های سرمایه گذاری و گردشگری را هموار سازیم و استان آذربایجان غربی از جمله استانهایی است که میتواند قدم های مثبتی در زمینه سرمایه گذاری و گردشگری بردارد.  
وی با اشاره به تنوع جاذبه های گردشگری در کشور افزود: گرم‌ترین نقطه جهان و مرتفع‌ترین تپه‌های شنی در کویر لوت، گرم‌ترین چشمه آب معدنی دنیا در مشکین شهر، بلندترین گنبد آجری در گنبد کاووس و سلطانیه نمونه‌هایی از ظرفیت بالای گردشگری کشور است .
معاون رئیس جمهور با یادآوری نقش مؤثر ظرفیت‌های گردشگری مذهبی کشور در روند توسعه گفت: وجود اماکن مقدس و مذهبی همچون مرقد امام رضا (ع)، حضرت معصومه و شاهچراغ (ع ) توانسته 50 درصد از پنج میلیون گردشگر کشور را به خود اختصاص دهد .
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام افتتاح سه پروژه گردشگری آذربایجان‌غربی افزود: با وجود هتل پنج ستاره آنا در ارومیه، هتل سه ستاره آتا در سلماس دیگر این استان معبر گردشگران نخواهد بود بلکه با زیرساخت‌های کافی و امکانات خوبی که هم اکنون دارد می‌تواند به مقصد گردشگران تبدیل شود.
وی بیان کرد: هتل پنج ستاره آنا به عنوان اولین هتل پنج ستاره استان در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع و زیربنای 27 هزار متر مربع دارای تمام استانداردهای روز دنیاست که با سرمایه گذاری 180 میلیارد بخش خصوصی ساخته شده است .
معاون رئیس جمهور با تشریح ویژگی دو پروژه دیگر این استان گفت: هتل سه ستاره آتا در سلماس با 30 اتاق و  پنج میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و کمپ گردشگری شاهین‌دژ با مساحت 25 هزار متر مربع و پیش‌بینی استفاده 20 هزار نفر در سال از دیگر پروژهای اماده افتتاح توسط ریاست جمهوری است .
سلطانی فر با بیان دغدغه رئیس‌جمهور مبنی بر ساخت هتل‌های مناسب در کشور تصریح کرد: از ابتدای تاریخ هتل سازی 125 هتل چهار و پنج ستاره در کشور ساخته شده که این آمار در طول سه سال دولت یازدهم به تنهایی 31 هتل است که بر طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پنج سال آینده با کل آمار قبلی برابری خواهد کرد .
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به قراردادهای منعقد شده در بخش هتل سازی گفت: به تازگی با دو شرکت آلمانی و ترکیه‌ای تفاهم نامه‌های ساخت 20 هتل چهار و پنج ستاره امضا کرده‌ایم.  
گفتنی است اجرای دکلمه به زبان آذری و فارسی توسط خردسالان  بهنگام افتتاح هتل پنج ستاره آنا ارومیه از حاشیه های زیبای این مراسم بود .

انتهای پیام/

کد خبر 1395031141