مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران از برگزاری کارگاه های  آموزشی برای فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با مشارکت و همکاری موزه ملی ایران در ماه رمضان خبر داد.

رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران ماه رمضان را فرصتی مناسب برای آموزش فعالان  صنعت گردشگری در استان تهران دانست و افزود:  به دلیل کاهش شدید اجرای تورهای داخلی در ماه رمضان بسیاری از شاغلان این صنعت از جمله  راهنمایان گردشگری، پرسنل دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی  از وقت آزادتری نسبت به سایر ماه های سال برخوردار هستند.

او افزود: گردشگری یک خدمت عمومی است و شاغالان و فعالان  این حوزه بايداز دانش مهارتی بالایی نسیت به سایر حوزه ها برخوردار باشند.

خسروآبادي بيان كرد: اولین مکانی که گردشگران خارجی  بعد از ورود به تهران خواستار بازدید از آن هستند، موزه ملی ایران است. پس راهنمایان تهران باید بیشترین مهارت و دانش علمی را در بیان دوره های تاریخی نمایش داده شده در اين موزه داشته باشند، چرا كه روایت درست از تاریخ ایران در موزه ملی میتواند گردشگران داخلی و حتی خارجی را  را برای بازدید از اماکنی که آثار بدست آمده از آن را مشاهده می کنند مشتاق نماید. 

وی ادامه داد: حوزه گردشگری نیازمند قدرت در بخش آموزش و حرکت بسوی عملی تر كردن دوره های مرتبط است به همين منظور دوره های آموزشی ویژه راهنمایان با همکاری و مشارکت موزه ملی ایران با شناخت کامل دوره های تاریخی و باستان شناسی برگزار می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران افزود: باستان شناسی پارینه سنگی ایران اولین کارگاه آموزشی است که چهارشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد و این سلسله نشست ها به صورت هفتگی ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

کد خبر 1395031918