میهمان نوازی ایرانیان رکن اساسی توسعه گردشگری است

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در نشست مطبوعاتی همایش کیفیت مهمان نوازی ایرانیان در صنعت گردشگری با بیان مطالبی عنوان کرد: بدون شک میهمان نوازی ایرانیان یکی از ارکان اساسی در توسعه گردشگری کشورمان به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، نشست مطبوعاتی همایش علمی کیفیت خدمات میهمان نوازی ایرانیان در صنعت گردشگری با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، شهردار اصفهان، دبیر علمی همایش، نمایندگان استانداری و همچنین نماینده اتاق بازرگانی استان (به عنوان نماینده بخش خصوصی) برگزار گردید.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، در این نشست مطبوعاتی خطاب به حضار عنوان کرد: با نگاهی به سیر تطور تاریخ ایران در می یابیم که تمامی گردشگرانی که در طول تاریخ از ایران و اصفهان دیدار داشته اند از میهمان نوازی ایرانیان در آثار خود سخنها رانده اند.

وی در همین راستا تأکید کرد: بدون شک با بررسی استاندارد های بین المللی گردشگری چنین می توان برداشت نمود که خدمات پذیرائی یکی از مهم ترین شاخصه های ارائه خدمات در راستای جذب گردشگر به شمار می رود، لذا با توجه به عزم جدی دولت برای توسعه صنعت گردشگری معتقدیم، توسعه نرم افزاری صنعت گردشگری یک نیاز ملی است که امروزه همپای توسعه زیر ساختهای گردشگری نقش مهمی در توسعه متوازن این صنعت در کشور می تواند ایفا کند.

 اله یاری در ادامه سخنانش افزود: با این وصف و با تکیه برمیهمان نوازی ایرانیان که ریشه در تاریخ کهن آنان دارد می توانیم در بخش توسعه نرم افزاری گردشگری ایران گام برداریم.

وی در زمینه چگونگی برگزاری این همایش عنوان کرد: همایش کیفیت خدمات میهمان نوازی در صنعت گردشگری ایران در تاریخ 26و27 تیر ماه سال جاری با همکاری اداره کل، استانداری اصفهان، شهرداری اصفهان، اتاق بازرگانی و با حضور میهمانانی از کشور های آمریکا، اسپانیا، کرواسی، کره جنوبی، پرتغال و چین برگزار می شود.

وی همچنین تصریح کرد: در این همایش چهار کارگاه  تخصصی گردشگری برگزار و در این نشست ها 150 مقاله تخصصی ارائه خواهد شد.

 مدیر کل میراث فرهنگی استان ضمن تشکر از دکتر جعفر جعفری به عنوان برگزار کننده و دبیر علمی همایش از وی به عنوان یکی از چهره های بین المللی گردشگری یاد کرد که حضور وی بر غنای همایش خواهد افزود.

اله یاری همچنین در ادامه این نشست در پاسخ به سؤال یکی از خبر نگاران در باره وضعیت خدمات گردشگری فعلی ایران اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین مشکلات گردشگری داخلی ایران عدم توزیع نامناسب تعطیلات در طول سال است به گونه ای که در تعطیلات عید فطر امسال برخی شهرستان های استان اصفهان پذیرای بیش از 100000 گردشگر بوده اند، لذا اقامت این تعداد گردشگر در شهرستان های کوچک استان، آنهم درمدت زمان کوتاه باعث بروز مشکلاتی در زمینه ارائه خدمات در شهر های کوچک خواهد شد، با این وصف در برنامه ششم توسعه به دنبال توسعه ظرفیت اقامت استان از 16500تخت  به 80000 تخت هستیم.
 

آماده همکاری با شهرداری در حوزه حفظ و مرمت خانه های تاریخی هستیم

در ادامه این نشست مهدی جمال نژاد شهردار اصفهان با بیان سخنانی تأکید کرد: سیاست جدید شهرداری اصفهان، تعامل همه جانبه با میراث فرهنگی است،  لذا در حوزه های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آماده هرگونه همکاری با سازمان میراث فرهنگی هستیم.

وی همچنینی تصریح کرد: در همین راستا امروز به دنبال برقراری تعامل میان شهرداری و میراث فرهنگی،  پنجره جدیدی در توسعه شهر گشوده شده، لذا تلاش می کنیم با تعامل با یکدیگر گردشگری اصفهان را جهانی سازیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان نیز در همین راستا در پاسخ به شهردار اصفهان تأکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان نیز ضمن استقبال از این تعامل سازنده آماده هرگونه همکاری در واگذاری خانه های تاریخی در قالب تفاهم نامه های مشترک میان شهرداری و سازمان میراث فرهنگی است، زیرا تجربه این تعامل سازنده در برخی شهرهای بزرگ ایران ثابت نمود که تعامل دو نهاد شهرداری و میراث فرهنگی به حفظ میراث فرهنگی خواهد انجامید.

در ادامه این نشست، شهردار اصفهان همچنین تأکید کرد: با ایجاد جاذبه های جدید در کنار جاذبه های تاریخی به رشد گردشگری اصفهان می اندیشیم، لذا معتقدیم ایجاد جاذبه های جدید نظیر آکواریوم اصفهان، به افزایش مدت زمان اقامت گردشگر در اصفهان خواهد انجامید.

 

 

انتهای پیام/

کد خبر 139504211