با امضای تفاهم‌نامه دوجانبه، همکاری‌های تخصصی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و در راستای اهداف گردشگری «تبریز 2018» توسعه می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، به موجب تفاهم ‌نامه‌ای که به امضای مرتضی آبدار مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و علی طوماری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان آذربایجان شرقی رسید، مقرر شد طرفین در راستای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 ، در زمینه های بهسازی و احیای آثار تاریخی استان و همچنین در جهت گسترش برنامه های آموزشی و تخصصی و استفاده حداکثری از ظرفیت های مشترک، همکاری های موثری داشته باشند.

همچنین حمایت از پروژه های خاص گردشگری در منطقه در جهت ایجاد اشتغال پایدار ، ترویج الگوهای معماری اسلامی در ساخت و سازهای شهری ، حمایت از تشکیل سازمان های مردم نهاد فنی – تخصصی ساختمان با رویکرد حفظ آثار تاریخی و ماندگار در این تفاهم‌نامه مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

لازم به تاکید است که برگزاری بازدیدهای فنی و کارگاههای تخصصی و سمینارهای علمی مشترک برای مهندسان عضو سازمان از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

\n
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395042127