ضرورت نگاه ویژه به صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب تبریز بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی درسال  2018  بر لزوم اهميت و توجه ويژه به زيرساخت هاي صنعت گردشگری در توسعه اقتصادی  تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در نشست با مدیران صنوف وابسته گردشگری با حضور  بی مقدار نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا در پیشبرد و رفع مشکلات اقتصاد و افزایش درآمدهای ارزی در شرایط کنونی، بهترین فرصت محسوب میشود.
وی با توجه به رشد روز افزون کاربران فضای مجازی و ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻧﻮﯾﻦ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ در ایران از اصحاب گردشگری خواست تا به مبحث ﺑﺎﺯﺍﺭﯾﺎﺑﯽ در ﻓﻀﺎﯼ ﻣﺠﺎﺯﯼ بعنوان ﺍﺑﺰﺍﺭ ﻧﻮﯾن در زمینه برنامه ریزی وتبلیغات توجه ویژه ای داشته باشند.
آبدار افزود: به منظور استفاده از ظرفیت‌های استان در جذب گردشگر تنها راه گذر از مشکلات اقتصادی کنونی کشور لزوم تسهیل روند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای جذب سرمایه‌گذار است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی شهاب الدین بی مقدار در این نشست با توجه مشکلات صنعت گردشگری و اقتصاد رقابتی از مدیران صنوف گردشگری خواست تا راهکارهای خود به منظور توسعه این صنعت ارائه دهند تا در مجلس مطرح شود.
وی در ادامه گفت: با توجه به صنعت گردشگری بعنوان یک بازار رقابتی در دنیا باید از ظرفیت فضای تبلیغات مجازی  جهت توسعه برنامه های تبلیغات اثربخش استفاده شود.
معاون گردشگری اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی احمد حمزه زاده نیز در این نشست گفت: تداخل در امور صنفی و عدم شفافیت در قانون نظام صنفی گردشگران استان یکی از اساسی ترین مشکلات به شمار می رود و به منظور حمایت از این صنف باید قوانین حمایتی و معافیتهای مالیاتی وضع شود.
در ادامه مدیران روسای صنوف وابسته گردشگری درحضور مدیر کل و نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی مطالبی را در حوزه های مرتبط مطرح و با ارائه راهکارهای مختلف، مشکلات در این حوزه رامورد بررسی و بحث قرار گرفت.
در پایان این نشست برخی از اعضاء بر لزوم فراهم کردن امکانات لازم در زمینه شناساندن آثار شاخص تاریخی و گردشگری استان و همکاری با تورهای گردشگری در راستای توسعه این صنعت تاکید کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 1395042238