رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان گفت: کار مرمت و آماده سازی بنای تاریخی خانه سعیدی سیرجان طی ماه های آینده به پایان خواهد رسید و این بنای تاریخی تبدیل به دانشکده معماری دانشگاه آزاد سیرجان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی ابوالفضل جعفرقلیخانی گفت: بنای تاریخی خانه سعیدی که سال گذشته توسط ورثه آن مرحوم به دانشگاه آزاد اهدا گردید، بیش از یک قرن قدمت دارد و به ثبت میراث فرهنگی نیز رسیده است.
وی افزود: با توجه به قدمت، ارزش و موقعیت این بنا، خانه شوکت سعیدی قطعا بهترین گزینه ممکن برای برپایی دانشکده معماری و میزبانی از دانشجویان این رشته در شهرستان سیرجان است. چرا که این بنا در مجاورت یخدان های دو قلوی شهرستان با قدمتی بیش از یک قرن و باغ های محله تاریخی سیرجان قرار دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان ادامه داد: قطعا میزبانی از دانشجویان در یک بنای تاریخی که دارای ارزش های فرهنگی کم نظیری نیز می باشد، تجربه ارزشمندی است که نکته مهم آن تلاش برای بسط و گسترش آن است.
جعفرقلیخانی همچنین تاکید کرد: به طور کلی می توان گفت که بناهای تاریخی در شهرهای مختلف می توانند تبدیل به ظرفیت های مهم آموزشی و دانشگاهی شوند که با چنین کاری از یک سو مشکل کمبود فضاهای آموزشی با هزینه های کمتر بر طرف می شود و از سوی دیگر به موازات فعالیت آموزشی، اقدامی فرهنگی نیز صورت می گیرد.

\n
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139504262