معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : دهمین اقامتگاه بوم گردی این استان در روستای پر اشکفت بخش ارژن شهرستان شیراز افتتاح شد . 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس سید موید محسن نژاد در این رابطه افزود : خوشبختانه ساخت اقامتگاه های بوم گردی در فارس با رشد 100 درصدی همراه شده و امیدواریم شاهد افزایش روند عملیات ایجاد این اقامتگاه در استان باشیم .
وی با بیان اینکه پروژه های آماده بهره برداری اقامتگاه های بوم گردی در استان به 15 مورد می رسد که در حال حاضر متقاضی تاسیس این اقامتگاه های 53 مورد است ، گفت : در فارس بیش از 3 هزار روستا وجود دارد که هماینک 46 روستا به عنوان روستای هدف گردشگری مصوب شده است .
محسن نژاد اضافه کرد : با توجه به این که میزان سرمایه اولیه در ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در مقایسه با سایر انواه تاسیسات و موسسات گردشگری کم هزینه است . از این رو روند ایجاد چنین اقامتگاهایی به متقاضیان و علاقمندان به حوزه گردشگری در روستا ها و بافت های تاریخی توصیه می شود . 
وی در خصوص راه اندازی و افتتاح دهمین اقامتگاه بوم گردی فارس نیز گفت : این اقامتگاه در یکی از خانه های روستای پراشکفت بخش ارژن شهرستان شیراز راه اندازی شده است که این خانه به وسعت یک هزار مترمربع و باظرفیت اقامت 20 نفر پذیرای مسافران و گردشگران است . 
معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد : در این اقامتگاه بوم گردی خدماتی چون اقامت ، پذیرایی به گردشگران ارایه می شود . 
بنابراین گزارش دهمین اقامتگاه بوم گردی فارس با حضور سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس و حسن سیادتان رئیس جامعه هتلدارا استان فارس و جمعی از کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس و تنی چند از فغالین حوزه گردشگری افتتاح و ب بهره برداری رسید . 
گفتنی است روستای پرشکفت بخش ارژن در فاصله  50 کیلومتری شهر شیراز واقع شده است .
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395060412