رئیس امور موزه های اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از تصویب آیین نامه اموال فرهنگی، هنری و تاریخی نهادهای عمومی و دولتی به منظور تهیه آرشیو ملی اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد. 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مهدی بزاز دستفروش با اعلام این خبر گفت : بر همین اساس بخشنامه هیات محترم وزیران به تمامی وزارتخانه ها، سازمان ها و موسسات دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، استانداری ها و سایر دستگاه های اجرایی، در راستای اجرای ماده 3 آیین نامه اموال فرهنگی، هنری و تاریخی نهادهای عمومی و دولتی ابلاغ شده است
وی افزود: براساس این بخشنامه به منظور تهیه آرشیو ملی اموال منقول تاریخی و فرهنگی بایستی فرم های مخصوص توسط دستگاه مربوطه ثبت و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام گردد. 
بزاز تصریح کرد: در این راستا اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ضمن مکاتبه  با کلیه ادارات استان و ارسال فرم های مربوطه به انضمام بخشنامه مذکور ، اجرای آن را پیگیری می نماید.
گفتنی است اموال فرهنگی، تاریخی و هنری به اموالی گفته می شود که از نظر علمی، تاریخی، فرهنگی، باستان شناسی ، دیرین شناسی و هنری حائز اهمیت بوده و بیش از یکصد سال از تاریخ ساخت آن گذشته باشد 

انتهای پیام/

کد خبر 1395060413