مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان : باید تلاش شود تا فن تفسیر و قدرت بیان بعنوان یکی از ارکان معرفی داشته های فرهنگی و گردشگری گیلان در بین عوامل شاغل در این صنعت نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ به مناسبت هفته دولت کارگاه آموزشی فن تفسیر و اهمیت آن در پیشبرد اهداف گردشگری برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی که هدف آشنایی با تکنیک های گفتگو و قدرت افزایی در کلام برگزار شد، رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به اینکه گیلان استانی توانمند در همه ابعاد است و پیشینه ای پر آوازه در جهان دارد، اظهار داشت: معرفی داشته های بی بدیل گیلان نیازمند معرفی به سبک و سیاق حرفه ای و نوین است.
وی با بیان اینکه حجم اطلاعات و دانسته های مرتبط با گیلان بسیار زیاد است، بر لزوم آموزش نیروی انسانی در این حوزه تاکید نمود.
این مسئول؛ رسیدن به توسعه پایدار را در گرو توجه به فن بیان و فن تفسیر خواند و افزود: باید تلاش شود تا فن تفسیر و قدرت بیان بعنوان یکی از ارکان معرفی داشته های فرهنگی و گردشگری در بین عوامل شاغل در این صنعت نهادینه شود.
علیزاده؛ گیلان را استانی سراسر جاذبه برای گردشگران معرفی نمود و بیان داشت: این استان با داشتن تمامی ارکان موثر در گردشگری از مقاصد پرطرفدار گردشگران داخلی و خارجی است و در همین راستا متولیان دستگاه های اجرایی استان با تلاش جهت فراهم نمودن زیرساخت های این صنعت در تحقق آرمانهای دولت تدبیر و امید مبنی بر امید و نشاط اجتماعی گام برمی دارند.
در این کارگاه آموزشی معاونین اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، راهنمایان گردشگری، مدیران تاسیسات و واحدهای اقامتی و پذیرایی، فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با گردشگری و علاقمندان به توسعه پایدار گیلان حضور داشتند.

\n
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1395060415