طرح موزه گردی کودکان حاشیه نشین در شهر زاهدان با هدف آشنایی هرچه بیشتر کودکان با موزه و آثار فرهنگی – تاریخی در این شهر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان فرشید فیروزان معاون پژوهشی این اداره کل گفت: در راستای طرح سراسری کودک و میراث، طرح موزه گردی کودکان حاشیه نشین شهر زاهدان به صورت یک طرح آزمایشی و پایه در دستور کار قرار گرفته است.

فیروزان گفت : این طرح که امید است به الگویی ملی برای تمام موزهای کشور تبدیل شود، با عنوان بز حیوان ملی ایران طبق برنامه قبلی و با همکاری سازمان مردم نهاد  خانه هدی در شیرآباد و همت آباد، امروز در موزه منطقه ای جنوب شرق زاهدان اجرا شد.

وی افزود: کارشناسان حوزه پژوهش در ابتدا اطلاعات لازم درباره بز، داستان ها، نمادها و معانی مختلف آن را به همراه کاغذ و قلم در اختیار کودکان قرار دادند. کودکان با راهنمایی کارشناسان و تصاویر بز را از روی اشیا نقاشی کرده و بعد از نت برداری تصویری در کتابخانه با موضوعی از پیش تعیین شده نقاشی خود را کامل نمودند. در نهایت برنامه با اهدای یادبودهایی به کودکان پایان یافت.

انتهای پیام/

کد خبر 1395062019