جلسات ستاد خدمات‌سفر در شهرستان‌های بوکان، چایپاره و میاندوآب برگزار شد

جلسات ستاد خدمات‌سفر، برای انجام هماهنگی‌های لازم برای سفرهای نوروزی، در محل فرمانداری‌های شهرستان‌های بوکان، چایپاره و میاندوآب برگزار شد.

به‌گزارش میراث آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی، این جلسات به‌ریاست فرمانداران شهرستان‌های یادشده و با حضور اداره‌های دولتی و نهادهای عمومی مرتبط با خدمات‌رسانی به مسافران و گردشگران و با هدف بررسی نحوه اجرای دقیق دستورالعمل سامان‌دهی سفرهای نوروزی سال 96، روز گذشته 10 اسفند، در محل فرمانداری‌ها برپا شد.

ازجمله دستورکارهای مطرح‌شده در این جلسات می‌توان به تأکید بر بهره‌برداری به‌موقع و بهینه طرح‌های توسعه زیرساختی درون‌شهری و برون‌شهری تا قبل از نوروز 96 و همچنین تأکید بر استفاده از توانمندی‌های تشکل‌ها و انجمن‌های تخصصی مردم‌نهاد (سمن‌ها) مورد تأکید اشاره کرد.

همچنین مقرر شد که به‌منظور فراهم آوردن شرایط بهتر برای رضایتمندی گردشگران ورودی، طرح‌ها و ابتکارهای جدیدی در عرصه خدمات‌رسانی و اطلاع‌رسانی اندیشیده و اجرا شود.

بر همین اساس و با توجه به موارد فوق، طبق برخی مصوبات نهایی، شرح وظایف مضاعف و فوق‌العاده‌ای برای دستگاه‌ها و نهادهای عضو ستاد مشخص و ابلاغ شد.

در این جلسات مقرر شد شهرداری‌ها، علاوه‌بر تنظیف فضای عمومی شهر و ورودی‌ها، در مورد آماده‌سازی سرویس‌های بهداشت عمومی و نمازخانه‌های ورودی داخل شهر اقدامات لازم را انجام دهند؛ اداره‌های صنعت و معدن گشت‌های ویژه‌ای درخصوص بازرسی قیمت‌ها و طرح تنظیم بازار راه‌اندازی کنند و به‌اجرا بگذارند و علاوه‌براین، اکیپ‌های نظارت تلفیقی را با سایر ارگان‌های ذی‌ربط ازجمله اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان تشکیل دهند؛ اداره راه و شهرسازی تابلوهای علائم راه در جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز را شست‌وشو دهد و خط‌کشی‌های جاده‌ای را اعمال کند؛ دستگاه‌های عضو اکیپ‌هایی را در ورودی شهر برای استقبال از گردشگران و ارائه اقلام تبلیغاتی تشکیل دهند.

انتهای پیام/

کد خبر 1395121113