تفاهم‌نامه همکاری معاونت صنایع‌دستی با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری معاونت صنایع‌دستی با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، با حضور معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور و معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، در دفتر معاونت صنایع‌دستی به‌امضا رسید.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این مراسم که روز گذشته 11 اردیبهشت 96 برگزار شد، دو طرف بر توسعه همکاری‌ها و ترویج صنایع‌دستی به‌عنوان صنایع کوچک و زودبازده و حتی در قالب صنایع بزرگ تأکید کردند.

بهمن نامورمطلق، معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در این مراسم تأکید کرد: «امیدواریم بتوانیم در این همکاری‌ها به ترویج مدل خانه‌های ایرانی برای توسعه روند مصرف صنایع‌دستی و نیز فرهنگ‌سازی این موضوع دست یابیم.»

او افزود: «سال گذشته یکی از اقداماتی که در حوزه صنایع‌دستی باعث خوشحالی و امیدواری بود راه‌اندازی مرکز فروش صنایع‌دستی به‌همت بخش خصوصی در هلند بود و همین ماه گذشته نیز نمایشگاه صنایع‌دستی در آن برگزار شد. امید داریم این‌دست اتفاقات برای توسعه صنایع‌دستی در داخل و خارج از کشور بیشتر رخ دهد.»

در قالب این تفاهم‌نامه اموری همچون برگزاری سمینارها، دوره‌های تخصصی آموزشی، کارگاه‌های کوتاه‌مدت با موضوع خوشه‌های صنایع‌دستی، توسعه فرهنگ‌سازی و نشر دانش تئوریک، برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی در مورد خوشه‌های صنایع‌دستی و نیز شناسایی این خوشه‌ها ذکر شده است.

در پایان این مراسم، بهمن نامور مطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، و علی یزدانی معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، در دفتر  معاونت صنایع‌دستی، تفاهم‌نامه همکاری را امضا کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 139602124