دهمین جشنواره گردشگری سفر به دشت زیبای کالپوش برگزار می‌شود

سرپرست نمایندگی اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی خبر داد که «دهمین جشنواره گردشگری سفر به دشت زیبای کالپوش» جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان، محمد‌صادق رضویان گفت: «این جشنواره جمعه 22 اردیبهشت 96 و در روز ولادت حضرت قائم(عج) از ساعت 9:30 صبح در شهرستان میامی، بخش کالپوش، روستای حسین‌آباد، برگزار می‌‌شود.»

او گفت: «بازدید از مناطق نمونه گردشگری کالپوش ازجمله دشت شقایق‌ها، جنگل دشت شاد، جنگل و آبشار نام نیک و دیگر جاذبه‌های طبیعی منطقه، عرضه صنایع‌دستی و سوغات، اجرای چوب‌بازی و بازی‌های محلی ازجمله برنامه‌های این جشنواره است. علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این جشنواره به دفاتر خدمات‌مسافرتی و جهان‌گردی مراجعه کنند.»

بخش کالپوش در فاصله 140کیلومتری شمال شهر میامی واقع است. ا‌ین منطقه سرسبز و خوش‌آب‌و‌هوا با 14هزار هکتار جنگل، 30هزار هکتار مرتع و 34هزار هکتار مزارع زیر کشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگل‌داری، در فصل بهار با دشت‌های مملو از گل شقایق، در شهریور با گل‌های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران است.

قرار گرفتن در مجاورت پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق و پارک ملی گلستان از دیگر قابلیت‌های گردشگری این منطقه است. راه دسترس به این منطقه نیز طی کردن راه فرعی میامی به کالپوش است. جنگل‌های کالپوش و دیم‌زارهای منطقه کالپوش در حوزه استحفاظی استان سمنان و آبریز شمالی کشور (حوزه آبریز سد گلستان) واقع شده‌اند.

انتهای پیام/

کد خبر 1396021929