ابلاغ روستاهای منتخب طرح ارزیابی تولید و اشتغال به استاندار زنجان

معاون رئیس‌جمهوری روز 24 خرداد در نامه‌ای به استاندار زنجان، اسامی روستاهای منتخب طرح ارزیابی تولید و اشتغال در این استان را به او ابلاغ کرد.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، در نامه زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به اسدالله درویش‌امیری استاندار زنجان آمده است:

«با عنایت به نام‌گذاری سال 1396 به‌عنوان \"اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال\" از طرف مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و عزم دولت تدبیر و امید در جهت اشتغال و رفع محرومیت از روستاهای کشور و با توجه به اهداف سند چشم‌انداز 1404 و برنامه ششم توسعه، این سازمان طرحی را تحت عنوان \"طرح ارزیابی ظرفیت و تولید اشتغال\" در روستاهای مستعد با هدف رونق کسب‌وکار محلی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاهای هدف گردشگری در دستور کار قرار داده است. در همین راستا کارشناسان ستادی و استانی این سازمان در قالب 13 گروه از سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به بازدید و ارزیابی میدانی از 76 روستای کشور از تاریخ 26 لغایت 31 فروردین‌ماه سال 1396 اقدام نموده‌اند که روستاهای منتخب 1. گلابر سفلی و 2. درسجین مربوط به آن استان می‌باشند.

اقدامات اجرایی بر اساس ظرفیت مشترک دستگاه‌های مرتبط شامل وزارت کشور، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، بنیاد مسکن و... صورت خواهد گرفت. ازاین‌رو ضرورت هماهنگی از طرف جنابعالی بین دستگاه‌های مرتبط به‌منظور تسریع در اجرای طرح مورد انتظار است.

بدین منظور جداول تهیه‌شده که شامل اقدامات اجرایی و زمان‌بندی طرح می‌باشد جهت آگاهی و ابلاغ به شورای برنامه‌ریزی استان (به‌پیوست) تقدیم می‌گردد.»

انتهای پیام/

کد خبر 1396032723