رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از کمپ گردشگری نوره بازدید کرد

زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 2 مرداد 96، در سفر به استان کردستان، از کمپ گردشگری روستای نوره بازدید کرد.

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، ساختمان کمپ گردشگری روستای نوره متعلق به آیت‌الله مردوخ، از شخصیت‌های دینی و مذهبی این روستا، بوده که کتاب‌هایش هم‌اکنون در دانشگاه الازهر مصر تدریس می‌شود. با توجه به ارادتی که مردم روستای نوره به این شخصیت دارند، شخصی به‌نام کاوه محمدی، این ساختمان را در سال 1379 تملک و به کمپ گردشگری تبدیل کرده است.

این کمپ دارای 20 جایگاه برای گردشگران است. یک مهمانسرا نیز در خط‌الرأس تپه، نزدیک به آن، دایر شده که به‌دلیل کمبود اعتبارات هنوز تجهیز نشده است.

سرمایه‌گذار این کمپ تاکنون پنج بار از تسهیلات بانکی استفاده کرده است اما برای تجهیز کامل این کمپ و آسفالت کردن جاده روستا 2میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

هم‌اکنون پنج نفر به‌صورت ثابت در این کمپ گردشگری مشغول‌به‌کارند و 200 نفر نیز در طول سال به‌صورت نیمه‌وقت با این کمپ همکاری می‌کنند.

در این بازدید، عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان، محسن علوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کردستان، عبدالمالک شنبه‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام و جمعی از مدیران استانی معاون رئیس‌جمهوری را همراهی می‌کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 1396050246