دومین نمایشگاه «صلح و زیور» در گالری ملی صنایع‌دستی سعدآباد برپا شد

دومین نمایشگاه «صلح و زیور» از ۲۵ آذر تا ۱ دی ۹۶ با نمایش بیش از دویست اثر از حدود صد هنرمند طراح زیور در گالری ملی صنایع‌دستی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برپا شده است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، اولین نمایشگاه جشنواره «صلح و زیور» به‌مناسبت روز جهانی صلح در گالری آبگینه برگزار شد و به‌دلیل استقبال از این نمایشگاه و حمایت هنرمندان طراح زیور، این رویداد هنری برای بار دوم در ابعادی وسیع‌تر برگزار می‌شود. 

زیور و آرایه در ایران، تاریخی به کهنی تمدن این خاک دارد. از دوردست تاریخ تا به امروز مردم این خاک، زمان و هزینه بسیار برای آراستگی و شکوه خود صرف کرده‌اند به همین منظور طراحان زیورالات ایرانی بر آن شدند تا با هم‌افزایی و قوت بخشیدن به توان هنرمندان طراح زیور با موضوعیت مفهومی که زیبنده نام ایرانی است یا‌‌ همان صلح با حمایت سازمان میراث‌فرهنگی امکان نمایش و دیده شدن این معنای زیبنده را فراهم کنند. 

شعار هنرمندان حاضر در این نمایشگاه «به زبان زیور صلح را خواهیم ساخت» است و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۱ تا ۱۶ برای بازدید از این نمایشگاه به مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کد خبر 1396092620