حصیربافی نیازمند حمایت مسئولان است

یکی از شرکت‌کنندگان بیست‌ونهمین نمایشگاه ملی صنایع‌ستی گفت: «اگر مسئولان سازمان میراث‌فرهنگی از حصیربافی حمایت نکنند، هنرمندان این رشته، هر روز فقیرتر از روز پیش می‌شوند.»

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعظم جعفری، از جمله حصیربافانی است که از استان یزد، شهر بافق در بیست و نهمین نمایشگاه صنایع دستی شرکت کرده است.

او 32 سال دارد و از 12 سالگی حصیر بافته؛ اجداد او، نسل در نسل حصیرباف بوده اند.امروز هم نوجوانان و جوانان بافق دلشان می‌خواهد این هنر را فرابگیرند به همین خاطر، اعظم جعفری 5، 6 شاگرد دارد و به آنها شیوه بافت حصیر را آموزش می‌دهد.

جعفری به طرح پیوند اشاره و بیان کرد: «در این طرح، مقداری حصیر از هنرمندان سیستان و بلوچستان، کرمان، خوزستان، بوشهر، گیلان و مازندران خریداری شد. هنوز این طرح به استان یزد و شهر بافق نرسیده اما اگر مسئولان از حصیربافی حمایت نکنند، هنرمندان حصیرباف، هر روز فقیرتر از روز پیش می‌شوند.»

این هنرمند حصیرباف با اشاره تاثیر نمایشگاه‌های صنایع‌دستی بر معرفی هنرمندان و حمایت از آنان گفت: «این نمایشگاه‌ها می‌توانند به افزایش میزان تولید و فروش هنرمندان صنایع ‌دستی تاثیر بگذارد به شرط آن که در زمان درستی برگزار شود و فضای مناسبی در اختیار صنعتگران قرار بگیرد.»

انتهای پیام/

کد خبر 139612187