همزمان با فرارسیدن نوروز، جشن نوروزگاه در شهرستان بندرگز استان گلستان آغاز شده است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بندرگز، در این نوروزگاه و دهکده گردشگری به موضوعات مختلفی نظیر معرفی آداب رسوم، صنایع‌دستی، سوغات و برنامه‌های فرهنگی پرداخته شده که هم مردم و هم مسافران و گردشگران از آن بهره ببرند.

این برنامه‌ها با هدف معرفی جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری روستاها، حفظ و احیای میراث معنوی ریشه‌دار روستاها، افزایش همدلی و هم‌افزایی بین روستاییان و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی روستاها برگزار می‌شود.

نوروزگاه و دهکده گردشگری بندرگز با 14 غرفه شامل صنایع‌دستی،غرفه شهدا، محصولات غذاهای بومی محلی، موزه روستایی، موسیقی محلی، تشکل‌های مردم‌نهاد از 27 اسفند 96 تا 12 فروردین 97 در ورودی روستای گز شرقی ، اتوبان ساری ـ گرگان ، از ساعت 8 تا 23 دایر است.

نوروزگاه شهرستان گالیکش نیز در ابتدای طبیعت بکر روستای بش‌اویلی برپا شده است و با حضور فرماندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر و مدیر میراث‌فرهنگی این شهرستان، بخشدار بخش لوه و دهیارهای شهرستان گالیکش  افتتاح شد.

در محل نوروزگاه غرفه‌هایی از قبیل صنایع‌دستی و مواد غذایی و سوغات بر پا شده و غذاهای محلی و نان سنتی در محل آلاچیق‌های ایجاد شده در نوروزگاه پخت می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1396122927