بازگشایی موزه رضا عباسی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی

 فاز اول بازگشایی و بهسازی موزه رضا عباسی به پایان رسید و در این مرحله تالار خوشنویسی، نگارگری، اسلامی 1 و اسلامی 2 بازگشایی می شود.

به‌گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، توجه به مخاطب و  تکریم ارباب رجوع و ایجاد شرایط بهتر بازدید، به روز رسانی و تجهیز سیستم حفاظت الکترونیک، ساماندهی و تعمیرات سرویس های بهداشتی مطابق با استاندارد معلولان، نوسازی آسانسور، بهینه سازی امکانات ایمنی و نصب فایرباکس، ایجاد اتاق اختصاصی برای استفاده پژوهشگران و راه اندازی بلیط الکترونیک از اهداف فاز اول این پروژه بوده است. موزه رضا عباسی در برنامه های تخصصی و جدید خود در نظر دارد با برگزاری نمایشگاه های  هفتگی و نشست های تخصصی میزبان مخاطبین و علاقه مندان باشد .

موزه رضا عباسی در سال 1356 گشایش یافته و ساختمان این موزه 4 طبقه و دارای سبک مدرن است و مجموعه ارائه شده در این موزه آثاری از هزاره دوم پیش از میلاد تا پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد.

آثار متنوع این موزه ریتون های زرین دوره هخامنشی، ظروف سیمین دوره ساسانی و دیگر اشیاء فلزی و سفالی، زیور آلات و نگاره ها و خوشنویسی... را شامل می شود.

 موزه رضا عباسي درخيابان شريعتي. نرسيده به پل سيد‌خندان. پلاک 892 قرار دارد. علاقه‌مندان براي اطلاعات بيشتر مي‌توانند با شماره تلفن88535135 تماس بگيرند.

انتهای پیام/

کد خبر 1397111024

برچسب‌ها